Volání ptáka kivi

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3199-0

Knižní klub (2012) 978-80-242-3199-0 699

Závěrečná část třídílné australské ságy

Gloria vyrůstá na farmě Kiward. Její šťastné dětství náhle skončí, když ji rodina pošle spolu se sestřenicí Lilian do anglického internátu. Zatímco se Lilian životu ve starém světě přizpůsobí, Gloria začne nenávidět rodiče za to, že jí tento nový život vnutili. Za každou cenu se chce vrátit zpátky na Nový Zéland. Vymyslí proto odvážný plán, který ji však uvrhne do velkého nebezpečí (Založil/a: al-ma)

Illaa
  2. 10. 2013, 23:35
Třetí a podle mého názoru méně záživný díl. Tak trochu mi přišlo, že už všeho ohledně kiwardské farmy a maorské kultury bylo moc. Sice osudy rozvětvené rodiny se stále zajímavě rozvíjí, ale některé situace i dokonce osoby se postupem času s rozrůstajícím počtem generací mísí dohromady. Mnohokrát jsem se musela hodně soustředit, abych se rychle dopátrala, kdo je s kým v příbuzenském vztahu. Ale jinak jsem velice ráda, že jsem si všechny díly přečetla, určitě to bylo trochu jiné osvěžující téma i zeměpisné zasazení.