Krev a mráz

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-894-X

Baronet (2006) 80-7214-894-X 364
Baronet (2001)

Otřesný příběh německé tankové jednotky. Führerovy rozkazy zněly jasně: Na Moskvu! Mocné tankové pluky se vrhly do akce:, razit si cestu nezměrnými ruskými pláněmi…a zabíjet. Začala nejkrvavější z Hitlerových válek, ve které se ruští pěšáci vrhali pod pásy tanků, kde ženy bojovaly stejně neohroženě a německá děla rozsévala smrt v ruských i v německých řadách. Porta a ostatní bojují o holý život na ruských pláních, kde pod vrstvami sněhu leží zmrzlá lidská těla. (Založil/a: skjaninka)

Gallienus
  9. 4. 2015, 17:29
Můj nejoblíbenější autorův román, má skvělý příběh a vtipné dialogy. Je to zvláštní, ale já se opravdu bavil, Hasselovo podání války je surové, realistické, přesto je jeho cynický humor právě to, co zde ocenuji nejvíc. Příkladem budiž pasáž, kdy Legionář zasněně vypráví o Paříži a místní slavné kavárně, jak je tam nádherně a Drobeček bezostyšně strhá tu fasádu dokonalosti, svým vlastním příběhem, o tom jak tam byl, to celé v atmosféře strašný zimy, hladu a všudypřítomné smrti...