Se světem nepohneš

Podtitul: Současné norské povídky

Pistorius - 2011
ISBN: 978-80-87053-59-1

Pistorius (2011) 978-80-87053-59-1 174

Antologie přináší průřez povídkovou tvorbou současných norských autorů. V šestnácti povídkách reflektují spisovatelé život v zemi, jež zaznamenala obrovský ekonomický rozmach, má záviděníhodný sociální systém a kvalitou života zaujímá jedno z nejvyšších míst světového žebříčku. Obraz každodenního života v pohledu autorů však nemusí být nijak idylický, i když není tak chmurný, jak bychom možná v souladu se stereotypní představou, kterou o severské literatuře panuje, očekávali. (Založil/a: kvileni)

Jostein Gaarder Jostein Gaarder

Tor Ulven Tor Ulven

Johan Harstad Johan Harstad

Veunek
  13. 9. 2014, 8:52
Tahle sbírka povídek je taková rychlovka na ukrácení času. Obsahuje jich celkem 16, přičemž jsem měla pocit, že povídky "šly" od těch vtipnějších, veselejších k těm čím dál depresivnějším, které nakonec převažovaly. Ale čtou se dobře, nejsou extra složité, každý autor má svůj osobitý styl (snad typický pro jeho tvorbu?) a díky tomu si může člověk vytipovat autora, od něhož by si rád ještě něco přečetl. Mně osobně se nejvíce líbila povídka první - Výtah Oscara Wilda - škoda, že neměla pokačování! :)
Quinty
  10. 7. 2016, 23:07
mno. mě to teda moc nebavilo. A to mam severské autory fakt ráda, tak tohle nic moc. Nejlepší asi první od Christensena. Dál už to mělo sestupnou tendenci. Ještě se mi líbily ty záchranářské povídky úplně nakonci :)