Výlet do Pekla

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-4034-8

Grada (2012) 978-80-247-4034-8 72

Všechny děti touží zažít něco tajemného a dobrodružného. Paní učitelka jedné neposedné třídy je stejného názoru, a proto pro děti uspořádá výlet do obce Peklo. Děti se ocitnou v podivuhodném penzionu, kde na ně ze všech koutů koukají čerti ze dřeva nebo z keramiky. Pan hostinský vaří jídla s pekelnými názvy a děti straší vymyšlenými čertovskými historkami. Jednou po setmění se zvenku začne ozývat podivný hluk... Tři nebojácní chlapci a jedna dívka se vydají za tajemnými zvuky a najdou vchod do skutečného pekla. Ve všech pohádkách platí, že co peklo jednou schvátí, to už nenavrátí. Děti ale mají štěstí, že se seznámí s malým čertíkem, a díky němu se opět dostanou zpátky.
Knihu doprovázejí netradiční počítačové ilustrace Jany Valentovičové. (Založil/a: al-ma)

Zuzana Pospíšilová Zuzana Pospíšilová
*07.09.1975

marta-b
  16. 2. 2013, 23:09
Krásně ilustrovaný příběh, který mě bavil mojí pětileté dceři číst :o) Byla to knížka na jedno odpoledne a malá chtěla, aby jsme si jí hnedka přečetly znovu. Zajímavý příběh, rychlý spád a hezké ilustrace. Učitě dávám za dceru 5/5.