Legie prokletých

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7384-008-2

Baronet (2007) 978-80-7384-008-2 289
Baronet (2002)

Autor pokračuje v líčení svých válečných osudů. Je zatčen pro dezerci a bez průtahů odsouzen na patnáct let těžkých prací – kdyby ovšem nebyl cizinec, neminul by jej trest smrti. Nesnesitelné poměry ve věznici jej přimějí, aby se dobrovolně přihlásil k práci, při níž mu doslova nahlíží smrt přes rameno: zneškodňuje nevybuchlé bomby. Naivně věří náborovému slibu, že mu bude za každých patnáct zneškodněných bomb prominut rok vězení. Pak je náhle z vězení propuštěn. Brzy však pochopí, že jediným důvodem je nedostatek vojáků na frontách – a po krutém vězení následuje stejně krutý výcvik. A tak převelení na frontu přes všechna číhající nebezpečí pociťuje jako úlevu. V nové jednotce navazuje přátelství se čtyřmi druhy, kteří jej budou doprovázet po zbytek války. (Založil/a: skjaninka)

illy
  22. 4. 2014, 12:02
To co Hassel popisuje by jiným autorům stačilo na deset knih. Taky předpokládám že se k zážitkům vrací v jeho dalších dílech a já se k tomu připojím. Zážitek, i když ne zrovna v optimistickém směru.
Gallienus
  27. 5. 2015, 15:15
První autorova kniha co jsem četl a po přečtení vysoká spokojenost. Legie prokletých uvádí čtenáře do Svenova životního příběhu, jeví se jako nejvíce autobiografická, v žádné další knize se autor již nezabývá svou osobou jako zde. Kniha je i trochu jinak napsaná než ostatní díly. Přišla mi více realistická, snad se i dalo věřit tomu co autor píše. Přesto si myslím, že akce je v knize poměrně dost, neobjevují se zde všechny postavy z dalších knih, nicméně ty hlavní tu jsou- Porta, Dědek. Ze začátku se v knize dá orientovat a určit časová období, po Barbarosse je to poměrně složité, to je však problém u všech dílů, trochu to může mást, ale je to román a ne literatura faktu.
bratr_jezek
  24. 10. 2015, 20:21
Kniha působí jako jakýsi "pilotní" díl dlouho očekávané série a uvádí vás skvěle do autorova světa ve válečné Evropě, kdy se díky snaze vyhnout se válčení dostane za trest do trestného praporu, který je s oblibou nasazován tam, kde by bylo škoda obětovat normální jednotky.