Od Rusi k Rusku

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Dauphin - 2012
ISBN: 978-80-7272-399-7

Dauphin (2012) 978-80-7272-399-7 346

Vyčerpávající studie o vzniku Rusi a následně Ruska podávávající též nástin teorie etnogeneze a pasionarity jako cyklického růstu a rozpadu energie etnických skupin koncepce ojedinělé, v Česku doposud nepublikované. (Založil/a: al-ma)

Purple
  4. 7. 2014, 16:22
Jsem nějakých sto stránek před koncem. Na knihu jsem narazila v knihovně, když jsem hledala zdroj o ruských dějinách. Musím přiznat, že malé písmo a vazba paperback četbu trochu stěžují, zato ji vyvažují samotné dějiny v Gumiljovo podání. Bitva za bitvou, panovník za panovníkem. Občas se v těch knížatech a válkách ztrácím, ale jsem pevně rozhodnutá ji dočíst dokonce. :-) Líbí se mi pohled na historii Ruska od spisovatele. Jak propojil vývoj "národa" a "národů" s ním sousedících a sepsal tak detailní studii. Kdo se chce dozvědět o historii Rusů něco víc a nerad luští archaické texty, ať si půjčí tuhle knihu.