Eleonora ze Schwarzenbergu

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-586-1

XYZ (2011) 978-80-7388-586-1 360

Kněžna Eleonora Amálie von Schwarzenberg se narodila 20. června 1682 v Mělníku jako v pořadí třinácté a zároveň poslední dítě Ferdinanda Augusta Lobkowitzce. O jejím dětství a dospívání nemají historici téměř žádné informace. Zachovaly se pouze deníky, které popisují poslední třetinu jejího života. Tu strávila v manželském sňatku s Adamem Františkem, který v roce 1719 zdědil po své tetě Marii Arnoštce rozsáhlý Eggenberským majetek a krumlovské vévodství. O třináct let později však vlivný šlechtic umírá a správkyní majetku se stává jeho choť Eleonora Amálie. Jako vlivná žena byla veřejnosti velmi známá, a to se často stává úrodným polem pro různé pověry a mýty. Aby toho nebylo dost, při výkopových pracích v Českém Krumlově nalezli pracovníci záhadné pohřebiště. Mezi ostatky se totiž nacházely tři kostry, které na sobě nesly znaky protiupírského rituálu: v ústech kamen, probodnutý hrudník a hlava oddělena od trupu… Byla tedy Eleonora opravdová upírka? Na pozadí skutečných událostí fabuluje Victoria Kanakaredes životní příběh ženy obklopené tajemstvím… (Založil/a: LeaLea)

LeaLea
  3. 5. 2014, 13:59
Autorka je už celkem vypsaná, takže se čte zlehka a příjemně plyne. Líbily se mi popisy, které vytvářely přímo před očima čtenáře dějiště každé scény. Na to, že se červené knihovně snažím vyhýbat, tohle nebylo špatné.
Jane Dark
  21. 9. 2016, 12:19
Ke knize jsem se dostala až poměrně nedávno. Což bude tím, že jsem ji objevila v knihkupectví v regálu s označením sci-fi, což jsem nějak nepobrala. Kniha jednoznačně patří buď do historických knih, nebo literatury faktu.
Navzdory tomu, že jsem se nedočkala žádných vodopádů hrůzy a krve, děj si mě chytil. A to setsakra pevně. Autorce byl zřejmě dán dar psaní i na české poměry hodně velká bohatost jazyka. Jinak si neumím vysvětlit, že mě tato kniha zaujala a to překvapivě hodně. Dějová linie nekodrcá, ale jede šmahem. Její přečtení bych přirovnala k jízdě vlakem. Pomalý rozjezd, postupné zrychlování, držení tempa klidu i neklidu, rozuzlení provedeno už během dojezdu do další stanice, kdy na mě konečně dopadly emoce posbírané cestou. Zvažovala jsem hodnocení dlouho. Ale byla bych neférová vůči knize i její autorce, kdybych neuznala, že ví jak psát a má co nabídnout a dát.
Albion
  24. 11. 2012, 21:00
Dovolím si pouze napsat, že knihu jsem četla se zatajeným dechem a jsem z ní opravdu nadšená. Velice krásný a poutavý příběh, skvělý žánr, děj, i životní osudy postav v knize samotných. Celkový dojem z díla paní spisovatelky je skutečně pro mě osobně velmi hluboký.
LucreciaB.
  1. 2. 2012, 21:28
Vážená paní Kanakaredes,chci Vám velmi poděkovat za úžasnou knihu kterou jsem přečetla jedním dechem. Půjčila jsem si jí v knihovně a plánuju její koupi už jen proto, abych Vás podpořila. Prosím, pište dál! Taková autorka jako Vy zde v ČR chyběla.