Originální název: Nebe plné hvězd

Víkend - 2012
ISBN: 978-80-7222-833-1

Víkend (2012) 978-80-7222-833-1 286
Víkend (2006) 80-86891-48-8 286

Sympatická maturantka Romana skládá svou první zkoušku z dospělosti a vše se zdá být v nejlepším pořádku. Doma všechno klape, kolem sebe má celou partu nejlepších kamarádů, ve škole super kolektiv a stále je bláznivě zamilovaná do svého kluka, se kterým chodí už rok, i když ten své neotřesitelné pozice zneužívá a občas trochu „zazlobí".
Romana se však brzy přesvědčuje, že maturita je pouze jednou z mnoha zkoušek na cestě k dospělosti a že ty další, přestože se neznámkují, jsou neméně důležité - a neméně těžké. Stará přátelství i lásky prochází krizí, leccos je nutno přehodnotit... Navíc prázdniny teprve začínají a slibují spoustu nových možností, zážitků, přátel - i lásek, ať už při brigádě u čerpací stanice, anebo u babičky na Kozím hrádku. A co teprve, když se objeví parta zajímavých trampů, z nichž především ten jeden Romaně učaruje svým úsměvem...
Může existovat přátelství mezi klukem a dívkou, aniž by v tom bylo něco víc?

yanniss
  29. 9. 2012, 11:50
Tato kniha mě jen utvrdila v tom, že spisovatelka Lenka Lanczová pro mě není ta pravá. Její knížky mě nudí, přijde mi stále o tom samém. Nebe plné hvězd jsem ani nedočetla a v budoucnu to určitě neplánuji. Takže pouho pouhá 1 hvězdička.
Wajny
  12. 12. 2015, 10:26
Z této knížky jsem nadšená, hrozně se mi líbila, takže se zařadila mezi mé tři nejoblíbenější :-) V knize se pořád něco děje a konec byl prostě kouzelný! 5*
Adris
  15. 8. 2013, 10:25
Skvělé číst v období maturit!:) A je bohatá na děj. Tuto knihu jsem si olíbila, i když nepatří přímo do top trojky.
Kulihrášek
  30. 5. 2013, 10:52
Když jsem četla tuhle knížku (asi 5 let zpátky), nevěděla jsem, co je opravdu dobré čtení. Romány od Lenky Lanczové jsou všechny na jedno brdo, letní lásky, bla bla bla. Dávám 2 hvězdičky, protože se mi tahle knížka dřív zdála dobrá.