Dračí doupě II - Fantasy hra na hrdiny

ISBN: 978-80-85979-57-2

Altar (2011) 978-80-85979-57-2 320
Altar (2011) 978-80-85979-56-5 320

Návod na hru.
Nástupce Dračího doupětě 1.6 je konečně tady. A vypadá fakt dobře! Dračí doupě je hra, ve které všichni končí jako vítězové a nikdo neodchází poražený. Jak je to možné? Cílem totiž není vyhrát, ale pobavit se a společně prožít příběh. Jako u filmu. Jako v knize. Jen je to mnohem lepší... Dračí doupě není karetní ani desková hra, vše se odehrává jen ve fantazii hráčů. Stačí vám tedy pouze kus papíru, tužka a několik obyčejných kostek. Hrát Dračí doupě můžete kdykoliv a kdekoliv - v pokoji u stolu, ve vlaku na sedadle, o přestávce ve škole nebo v lese u táboráku. Jeden z hráčů se ujme role Průvodce hrou. Pro ostatní hráče připraví zápletku - záhadu, kterou by si přáli rozluštit, hrdinský úkol, který pro ně bude výzvou nebo třeba nebezpečí, jemuž se nečekaně ocitnou tváří v tvář. Zbývající hráči si vymyslí postavy, které chtějí ve hře představovat - to budou hlavní hrdinové příběhu. A jen na jejich rozhodnutích bude záležet, kudy se bude děj ubírat a jak to všechno skončí. Kostky rozhodují o tom, zda se bude hrdinům dařit a překážky budou překonávat rychle a elegantně, nebo zda bude jejich cesta naopak trnitá a plná úskalí, takže budou nuceni vymýšlet náhradní plány a přinášet oběti na oltář úspěchu. V obou případech však vznikne zajímavý příběh. Každý z hráčů totiž na něm bude mít svůj podíl a proto pro něj bude nezapomenutelný. (Založil/a: vladislaus)

majkee
  30. 10. 2012, 14:05
Úžasná věc! Je to ávod jak dětem probudit jejich vlastní fantazii, tak aby si vytvořili vlastní svět!
Loro
  7. 6. 2016, 20:48

Dračí doupě II je dobrá hra. Konečně nemáte na všechno zbytečné tabulky, ale řídíte se především svým rozumem. Nabízí mnohem více ras a povolání, než DrD 1.5 nebo 1.6, takže si vybere opravdu každý.
Na druhou stranu jsou až příliš složitá na pochopení, takže osobně doporučuji si na jejich pročtení a pochopení naplánovat krapet delší dobu. Nejhorší jsou snad souboje, které trvají velmi dlouho a mnohdy je to až zbytečné. Pakliže nehrajete s dobrou a sehranou partou, může se domýšlení pravidel opravdu prodloužit.

Přesto je to však velmi povedená verze pravidel a rozhodně stojí za vyzkoušení.
ubeilah
  21. 1. 2014, 10:03
Ze všech verzí pravidel prozatím ta nejzdařilejší. Důraz je konečně kladen především na fantazii a dobře zahranou hru a ne na nesmyslně složité mechanismy, které akorát zdržují.
MM1979
  27. 4. 2016, 11:56
DRD II je zas úlet druhým směrem! Jak DRD+ mělo pravidlo na všechno a vše se vypočítávalo a přepočítávalo, tak II nemá určeno nic a vše se vymýšlí a dovozuje. Nejhorší jsou případné souboje přímo mezi postavami hráčů, když nejsou pevná pravidla, tak je prostor pro hádky a rozepře. Nevím, zda je to tím, že jsem už odrostl a ztratil z dosahu partu svých spolubojovníků, ale DRD+ a DRD II se mi zdá horší než klasické Dračí doupě. A je to jen můj názor, ale zda se mi, že jen těží ze značky a snazší se vyrazit prachy z fanoušků, protože klasické DRD 1.6 je za 20 let perfektně vyvážené a za ty dlouhá léta vyladěné do detailů a není důvod hledat nové pravidla a přístupy k postavám. Dvě hvězdy a vlastnictví jen z nostalgie nad původním počinem.
Nefarit
  5. 3. 2013, 15:54
Zlatá jednička, dvojka mě nezaujala ani trochu, stejně jsem si jí koupil z nostalgických důvodů :) Dvojka je hrozně náročná na GMko, veškeré mechaniky musí vymejšlet, což by mě ani snad tolik nevadilo. Ale to už si můžu vymyslet svou vlastní RPG hru a nemusím kvůli tomu kupovat DrD II.
Akru
  7. 1. 2013, 18:06
Musám říct, že tuto knihu používáme k hraní Drd a snadno tak řešíme různě problémy. Boužel musím říct že tuto knihu doporučuji dětem starším 10let. Je moc složitá, ale dá víc zábavy až jí pochopíte.