Obrazy z hlubin vesmíru

Obrazy z hlubin vesmíru Originální název: Obrazy z hlubin vesmíru
Poprvé vydáno celosvětově: 1988

ARTIA - 1988

ARTIA (1988)

V hlubinách vesmíru je ukryto nesmírné množství objektů. Obrazový atlas kosmických objektů Antonína Rükla nás seznamuje s bohatstvím jejich tvarů i s dramatickými procesy, které ve vesmíru probíhají. Představuje nám tělesa sluneční soustavy - Slunce, planety a jejich měsíce, asteroidy, meteory, komety -, typické, nejzajímavější a nejkrásnější objekty hvězdného vesmíru - hvězdy, hvězdokupy, mlhoviny, galaxie. Těžištěm knihy jsou překrásné obrazy. Byly vytvořeny podle fotografií pořízených velkými dalekohledy předních světových observatoří a podle záběrů z kosmických sond. Přiblíží čtenáři i ty nejvzdálenější, exotické vesmírné světy a poskytnou mu hluboký estetický zážitek. Nedílnou součástí atlasu jsou mapy povrchu planet a jejich měsíců, mapy hvězdné oblohy a podrobné mapky jednotlivých souhvězdí. Zájemci o astronomii a začínající astronomové-amatéři se seznámí s hvězdářským místopisem a názvoslovím a najdou v knize pokyny k vyhledávání a pozorování nejzajímavějších kosmických objektů ve všech ročních obdobích. Atlas je doplněn rejstříky, slovníčkem odborných výrazů a číselnými údaji o nejdůležitějších vesmírných objektech. Ing. Antonín Rükl, předseda planetární sekce Čsl. astronomické společnosti při ČSAV, vedoucí pracovník Hvězdárny a planetária hl. města Prahy a autor řady populárních knih o vesmíru, publikovaných většinou v cizině, vytvořil svými ilustracemi a poutavým vyprávěním ojedinělé dílo, určené nejširšímu okruhu čtenářů. (Založil/a: Webb)

#vesmír
Antonín Rükl Antonín Rükl