Tajemství noci

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-088-2

BB art (2012) 978-80-7461-088-2 336

Před mnoha lety přijel koncem léta do malého města vrah. Jmenoval se Alton Turner Blackwood a během dvou měsíců brutálně povraždil čtyři rodiny. Jeho divoké řádění skončilo, až když jeho samého zabil poslední přeživší, čtrnáctiletý chlapec.
O polovinu kontinentu dál a o dvacet let později někdo znovu vraždí rodiny a do posledního detailu napodobuje Blackwoodovy zločiny. Detektiv z oddělení vražd John Calvino si je jistý, že terčem čtvrtého zločinu se mají stát jeho nejbližší – žena a tři děti –, stejně jako jeho rodiče a sestry, kteří byli zavražděni té vzdálené noci, kdy jemu bylo čtrnáct a zabil vraha.
Jako detektiv je John racionální muž, který pracuje s fakty. Neobvyklý zážitek ho však přesvědčí, že smrt není cesta jen jedním směrem, že se mrtví někdy vracejí.
Tato kniha je duchařský příběh, jaký jste ještě nečetli. V Calvinových oživil Koontz rodinu podobnou té vaší, která bojuje o přežití proti nepříteli mnohem krutějšímu, než jaké kdy autor stvořil, na bitevním poli, v něž se proměnil jejich vlastní dům. (Založil/a: malc8k)

Kanuska
  10. 7. 2012, 14:09
Být to kniha od někoho jiného dala bych o hvězdičku méně, ale vzhledem k posledním knihám od Koontze, které mě moc nevzaly se mi tahle líbila.
Koontz se rád drží šablony - hlavní hrdina - (postava s podivným smyslem pro humor a realitu a minimem negativních vlastností) který má dokonalou partnerku jež ho ve všem doplňuje a k tomu občas jako bonus chytré a skvělé dětičky bez skvrny na duši.
Tady tomu není jinak, ale i tak vystupuje do popředí víc příběh než samotná povaha hlavního hrdiny a po dlouhé době si budu pamatovat o čem kniha byla. Bohužel u většiny jeho knih co v posledních letech vyšly mi děje tak nějak splývají v jedno.
ondrasek
  18. 3. 2014, 7:24
Místy se mi zdála kniha trochu roztahaná, ale jinak výborná duchařina. Kdyby jí Koontz ořezal na nějakých 200 - 250 stran, byl bych absolutně spokojený.
Vyvražďování rodin, včetně dětí a jejich znásilňování, to je silný kafe. Proto na mě i silně působí celý příběh, ale nechtěl bych ho číst znovu. Dávám lepší 4 hvězdy.
JarKun
  20. 7. 2014, 15:51
Asi rozčílím všechny fanoušky, ale mé první setkání s Deanem Koontzem beru jako fiasko. Půjčil jsem si ho v knihovně. Říkal jsem si, že když je tam plný regál knížek, že to musí někdo číst ... no ale já nevím ... Malý chlapec porazil pumu, která pak potvrdila jeho nadvládu? .... Dvě malé děti mezi sebou hovořící větami typu "nebuď tak sarkastická" nebo "již jsi téměř paranoidní"? ... totéž nadměrně inteligentní dítě, kterému není divné, že se mu v domě objeví jakási mařena a tvrdí, že je královnou jiné galaxie? ... Duch, riskující prozrazení tím, že do domu nejdřív propašuje kufřík, který si ale vzhledem k naprosté průchodnosti domu může vzít sebou kdykoliv? ... Vrah, držící se své šablony a přitom každá vražda je úplně jiná? ... Žena, která díky tomu, že vrah drží přesný odstup dní od sebe najednou bez jakéhokoliv vysvětlení vydedukuje, že tentokrát to vrah poruší a bude místo za dvacet dní vraždit dnes? .... No fakt nevím. Snažil jsem se. Zhruba na pár stranách, když jsem odstavil mozek od všech těch hloupostí, jsem byl chvíli v napětí. A ta hvězdička je za malou Minnie a psa Willarda, který byl tou nejlepší postavou knihy. Možná proto, že neumí mluvit.
quelhar
  19. 8. 2012, 10:13
Mezi posledními česky vydanými Koontzovými knihami tato podle mě trošku vyčnívá, jakkoli jede opravdu podle klasické šablony ultrakladných hrdinů a ultrazáporného zloducha. Navíc závěr je (znovu) tak trochu podivný, ale na to jsou autorovi čtenáři už dobře zvyklí. Na druhou stranu první polovina knihy byla podle mě vynikající a přesně se mi trefila do nálady a toho, co rád čtu. Vůbec bych neřekl, že se tu děj táhne, naopak napětí je perfektně budované a dokud autor čtenáři nevyjeví, co se vlastně v domě doopravdy děje, tak vytváří pocit, jaký jsem při čtení Koontzových knih už dlouho nezažil. Pokud máte rádi duchařské příběhy, tak by kniha neměla uniknout vaší pozornosti.
lukalukasik
  15. 10. 2013, 23:21
Deana Konntze mám rád, ale nečetl jsem ani čtvrtinu jeho tvorby. Proto nemůžu, na rozdíl od ostatních, soudit Tajemství noci v kontextu jeho celé tvorby. Tajemství noci se mi opravdu líbilo a byl jsem napjatej jak struna. Přijemně (možná i nepříjemně) jsem se bál. A tak nějak si teď vybavuju vtip o Chucku Norisovi.. Koho se bojí strašidlo? Tajemství noci. :)
Arrowka
  25. 7. 2012, 18:49
Nechápu, že je to u Koontzových knih vůbec možné, ale Tajemství noci se mi velmi špatně četlo. Buď se utnul sám mistr, nebo překladatel této knihy neumí česky a má problém s českým slovosledem. A souvětím dlouhým na jeden odstavec přes půl stránky také zrovna nefandím.
Samotný děj je slušný, ačkoliv se první polovina knihy trochu táhne. Nakonec je to průměrný Koontzův román, anotace vypadala slibněji, než byl nakonec pocit z dočtené knihy.