Mrazivá noc

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Moba - 2009
ISBN: 978-80-243-3452-3

Moba (2009) 978-80-243-3452-3 287

V Reykjavíku je jednoho mrazivého zimního dne nalezena mrtvola dítěte. Kriminalisté jsou doslova šokováni. Chlapec tmavší pleti, který leží v zamrzlé kaluži krve, byl zcela evidentně brutálně ubit k smrti. Jak mohlo k tak hrůznému činu dojít? Případu se ujímají Erlendur, Sigurdur Óli a Elinborg. Nejprve se soustředí na bezprostřední okolí chlapce: učitele, spolužáky a rodinné příslušníky. Právě zde by měl být totiž nalezen klíč k celému případu... (Založil/a: skjaninka)

illy
  21. 6. 2013, 8:45
Možná ne nejlepší díl Erlendura, ale já mám pro tuhle islandskou záležitost slabost. Příjmené, trochu melancholické čtení, Erlendur je sice leklá ryba, ale baví mě jeho životní linie. 75%
Ra-Amon
  7. 10. 2013, 19:58
Mrazivá islandská detektivka opět nezklamala, opět nijak přehnaná, prostě taková jak má správná detektivka být. Pomalými krůčky, výslechy svědků se pomalu a jistě skládá mozaika vraždy a čtenáře nutí až do posledních chvil přemýšlet kdo bude vrah. Indridason čtenáře nepřekvapí závěrem jako třeba J.Deaver, oboje má svý kouzlo. Je krásný pocit knížku číst pěkně v teple u topení s kávou, když z knížky vystupuje mrazivá islandská noc či mlžný deštivý den.