Paddy Clarke cha cha chá

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Ando - 1998
ISBN: 80-86047-14-8

Ando (1998) 80-86047-14-8 248

Román Paddy Clarke zachycuje příběh malého irského klučiny, který se musí potýkat s náročnými rodiči, musí se starat o bratra, musí se starat o bratra, musí chodit do školy, musí a musí. . pořád něco musí. A potom ještě ta spousta věcí, jež nesmí, neměl by, nemůže a rozhodně by si neměl dovolit. Paddy Clarke je zkrátka příběhem, který jsme skoro všichni prožili a který nás bezpochyby nadchne autentickým popisem 'strádání' a dospívání malého chlapce ve velkého kluka, svým laskavým a laskajícím humorem a v neposlední řadě i pro nás tak netradičním prostředí - malým irským předměstím. Kniha je napsána očima dospívajícího Paddyho Clarka, ale perem zkušeného literáta a filmového scénáristy - autora filmového scénáře filmu o začínající irské skupině Commitments a románu The Woman Who Walked Into Doors nominovaného na Nobelovu cenu za literaturu. (Založil/a: Yogi)

Roddy Doyle Roddy Doyle
*08.05.1958