Nebezpečná metoda

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Prostor - 2012
ISBN: 978-80-7260-260-5

Prostor (2012) 978-80-7260-260-5 640

Je to kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině 70. let, popisuje objevení nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem. Důvod, proč se tyto dvě mimořádné osobnosti rozešly, není jiný než žena, která stála mezi oběma muži. (Založil/a: Knapcova)

s-reader
  12. 3. 2012, 6:21
Navzdory fotografii na přebalu to není román, který by měl podobný obsah jako stejnojenný film. Je to velmi cenná a vyčerpávající populárně vědecká kniha kombinující písemnosti Freuda, Junga a Spielreinové.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:25
Určitě je to velice dobrá kniha, ale ne pro mě. Jelikož v budoucnu nechci studovat psycholgiii nebo ncokoliv spojené s tímto oborem, tak kniha mě moc nezaujala. Samozřejmě některé kapitoly byly zajímavé za nejlepší část z knihy považuji samotný začátek, ale pak to bylo prostě jen vysvětlování a žádný příběh.