Originální název: Fortaelinger om natten

Argo - 2016
ISBN: 978-80-257-1870-4

Argo (2016) 978-80-257-1870-4 284
Argo (1999) 80-7203-039-6 249

Všechny příběhy knihy se odehrávají v noci 19. března 1929 na nejrůznějších místech světa - v Dánsku, ve východní Africe a v Paříži. Povídky lze označit jako fantastické dobrodružné milostné příběhy s existenciálním podtextem. Hoegův styl okouzluje čtenáře svým magickým realismem a dráždí svou dvojakostí a napětím mezi až extatickým způsobem vyprávění a vznosným a vzletným poetickým jazykem na straně jedné a neustále přítomnou sžíravou ironií a krutým černým humorem na straně druhé. P. Hoeg získal uznání a proslavil se na celém světě svou třetí knihou, vynikajícím románem a bestselerem Cit slečny Smilly pro sníh (1992, č. Argo, 1997), podle mnohých jsou ale jeho doposud nejlepším dílem právě Příběhy jedné noci. (Založil/a: nef7)

Anael
  31. 8. 2012, 20:32
Tak zvláštní knihu jsem dlouho nečetla. Každý z příběhů mě fascinoval. Já vůbec nevím, co si o této knize mám myslet. Magický realismus?
monika100
  16. 12. 2012, 10:37
První dvě povídky zaujaly, při čtení třetí jsem si uvědomila, že všechny postavy hovoří stejným stylem řeči: povídky jsou si charakterem vyjadřování jednotlivých postav podobné, stejně bohaté rozvinuté věty tvoří soudce, zahradník, badatelka - autor nedokáže vystoupit z jedné linie filozofování , čímž mě začaly postavy docela nudit. V knize je pár vět, které donutí k zamyšlení, ale některým myšlenkám by k vyjádření slušelo méně košatých a obrazotvorných vět.