Jak spolu komunikujeme

Jak spolu komunikujeme

Grada - 2005

Grada (2005)

Co ve skutečnosti ukazuje a co naopak skrývá každé naše sdělení? Co nám pomáhá účinně se navzájem dorozumět a na čem naše sdílení a porozumění vázne? Uvědomujeme si, že skoro každé sdělení vyjadřuje nejen poskytovanou informaci, ale zároveň jím vypovídáme o sobě, o výzvě partnerovi a o našem vztahu s ním? A že k dobrému porozumění potřebujeme naslouchat ne jen „jedním uchem“, ale čtverým zároveň? Co nám v úspěšném vedení hovoru brání a jak můžeme typické překážky překonávat? – Na tyto otázky kvalifikovaně odpovídá F. S. von Thun v nabízené knížce. Oproti typickým psychologickým příručkám komunikace podává svůj výklad svěžím, vtipným a vynalézavým jazykem, jímž zdařile shrnuje hlavní poznatky různých směrů studia průběhu a pravidel úspěšné mezilidské komunikace. Prakticky formulované zásady jasného porozumění a účinného podávání sdělení činí tento text vhodným pro vlastní vzdělávání i pro výcvik dalších adeptů tohoto důležitého lidského umění. Kniha je určena psychologům, trenérům, vedoucím manažerských výcviků, řídícím pracovníkům, studentům. (Založil/a: nef7)

Friedemann Schulz von Thun Friedemann Schulz von Thun