Jména mrtvých

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-152-0

BB art (2012) 978-80-7461-152-0 400
BB art (2009) 978-80-7381-548-6 400

Červen 2005, jednání G8 ve Skotsku sleduje celý svět. Přijely početné posily, aby policie každodenní demonstrace na ulicích zvládla. Jen inspektor Rebus musí stát stranou šéfové nestojí o žádný průšvih. Vše se změní, když z hradeb Edinburského hradu skočí poslanec a hned se objeví další případ v těsné blízkosti ostře střeženého jednání nejvýznamnějších politiků světa zřejmě řádí sériový vrah Žhavě aktuální detektivní román Iana Rankina plný napětí, drsného humoru a tentokrát i politiky. (Založil/a: skjaninka)

Rames
  27. 2. 2015, 16:34
Tak vidím že začínám od konce ale nemám pocit že bych o něco přicházela. I když bych ráda poznala Rébuse v mladším vydání nevadí mi ani hrdina zralejšího věku ale policista těsně před důchodem útočící na mladého vojáka v plné síle, je poněkud směšný. Rebus mě překvapil svým smyslem pro humor kterým okouzloval čtenáře a ostatní postavy v knize vytáčel! Nebýt těchto milých jednohubek nemá celkem příběh co nabídnout, klasický propletenec událostí a vztahů se zdánlivě nedá rozmotat ale pak přijde na hlavní postavu náhlé osvícení a na vše se rozlije záře prozření. Hodnotím vysoko pro atraktivní prostředí Edinburku , čtivost a humor.
Pend
  12. 1. 2013, 5:53
Sedmnáctá kniha s Johnem Rebusem. Výborná krimi. Má takovou tu správnou britskou atmosféru. A do toho inspektor Rebus, který se snaží vypátrat sériového vraha.