Tma

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-805-3

BB art (2006) 80-7341-805-3 373

Svérázného edinburského detektiva inspektora Johna Rebuse, úspěšného řešitele mnoha záhadných případů, milovníka rockové hudby, alkoholu a atraktivních žen, který si v práci často dělá, co chce, jeho šéf pověřuje na první pohled prestižním úkolem prací v Parlamentním výboru pro spolupráci s policií, zřízenému k zajištění bezpečnosti budoucího Skotského parlamentu. Ve skutečnosti se však těší, že ho pár měsíců před svým odchodem do penze nebude mít na očích. Jenže za dané situace Rebus nedokáže zůstat stranou, a i když ho tím nikdo nepověřil, ujme se vyšetřování. Jak se vynořují další fakta o těchto třech případech, začne si klást otázku, jestli spolu nějak nesouvisejí; a s jistotou očekává další problémy, když je z věznice předčasně propuštěn nejmocnější zločinec Edinburghu, na jehož odsouzení měl Rebus před lety lví podíl. (Založil/a: skjaninka)

Pend
  9. 10. 2013, 20:40
Rankin si udržuje svoji laťku. Přesto tento díl mi více než jiné připomínal epizodu z televizního seriálu, ve které navíc překvapivě za delší konec tahá Cafferty.