Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ti za řekou

73%
4 27
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ti za řekou Originální název: Those Across the River
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-504-9
Počet stránek: 296
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 28x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (2012) 978-80-7384-504-9 296

Ospalé městečko na jihu Spojených států s keříky čajových růží na náměstí, kudy jen málokdy projede automobil: ideální útočiště, chce-li člověk zahájit nový život s novou partnerkou a pustit se do psaní románu.
Za poklidem venkovského života s jeho letitými zvyky a pověrami se ale skrývá zlo, se kterým žijí místní už po generace. Zlo, které vyžaduje oběti, nezastaví se před ničím a mstí se na nevinných. Zlo, které vychází z temného lesa na druhé straně řeky...
Román Ti za řekou se odehrává v Americe mezi dvěma světovými válkami, v Americe sužované hospodářskou krizí, na americkém jihu, který ještě tak docela nezapomněl na otroctví. Navzdory varování se Frank Nichols s přítelkyní usadí v domě svých předků v malebném městečku Whitbrow. Poklidem venkova chce léčit své traumatické vzpomínky z války a profesní problémy a napsat román - historii pohnutých událostí na otrokářské plantáži svého praděda, dnes zarostlé kdesi v lesích na druhé straně řeky.
Den po dni se Frank seznamuje s mozaikou svérázných postaviček, propletených vztahů a úsměvných venkovských tradic. Malebný obrázek ale postupně dostává trhliny a na světlo vychází strach, se kterým místní lidé žijí po celé generace. Napůl zapomenuté zlo si žádá oběti a číhá na svou příležitost. Číhá na Franka Nicholse... (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 8. 2012, 13:09
Velice dobře napsaný horůrek, který je rozhodně, co se zpracování týče, nadprůměrný. Ale nijak oslnivě originální. Příjemné letní čtivo k vodě. Měl by se snad podle něj točit film. No, uvidíme, zábavné béčko by to být mohlo.
Jannnaj
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 8. 2012, 13:51
U mě tato kniha nepatří mezi ty, kde člověk musí hltat jednu stránku za druhou, ale určité tajemno kolem děje si uměla udržet až skoro do samého konce. Konec se mi však zdál takový nedotažený, jakoby autor nevěděl, jak dál. Ale námět určitě pěkný, možná jsem trochu víc kritická a "rozmlsaná", protože jsem před tím četla horor od Kinga:) Určitě se pak podívám na filmové zpracování, i filmové provedení může být lepší než kniha. To se mi nedávno potvrdilo u hororu Žena v černém, kde film převálcoval knihu.
Asjadah
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 7. 2012, 15:30
Kdyby takhle vypadal každý horrorový příběh, byla bych spokojený člověk. Napětí je dávkované po soustech, a jestli je kniha zpočátku průměrná, s ubývajícími stránkami se stává víc a víc návykovou, takže ke konci jsem od ní už nemohla odtrhnout oči.