Ti za řekou

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-504-9

Baronet (2012) 978-80-7384-504-9 296

Ospalé městečko na jihu Spojených států s keříky čajových růží na náměstí, kudy jen málokdy projede automobil: ideální útočiště, chce-li člověk zahájit nový život s novou partnerkou a pustit se do psaní románu.
Za poklidem venkovského života s jeho letitými zvyky a pověrami se ale skrývá zlo, se kterým žijí místní už po generace. Zlo, které vyžaduje oběti, nezastaví se před ničím a mstí se na nevinných. Zlo, které vychází z temného lesa na druhé straně řeky...
Román Ti za řekou se odehrává v Americe mezi dvěma světovými válkami, v Americe sužované hospodářskou krizí, na americkém jihu, který ještě tak docela nezapomněl na otroctví. Navzdory varování se Frank Nichols s přítelkyní usadí v domě svých předků v malebném městečku Whitbrow. Poklidem venkova chce léčit své traumatické vzpomínky z války a profesní problémy a napsat román - historii pohnutých událostí na otrokářské plantáži svého praděda, dnes zarostlé kdesi v lesích na druhé straně řeky.
Den po dni se Frank seznamuje s mozaikou svérázných postaviček, propletených vztahů a úsměvných venkovských tradic. Malebný obrázek ale postupně dostává trhliny a na světlo vychází strach, se kterým místní lidé žijí po celé generace. Napůl zapomenuté zlo si žádá oběti a číhá na svou příležitost. Číhá na Franka Nicholse... (Založil/a: malc8k)

illy
  2. 8. 2012, 13:09
Velice dobře napsaný horůrek, který je rozhodně, co se zpracování týče, nadprůměrný. Ale nijak oslnivě originální. Příjemné letní čtivo k vodě. Měl by se snad podle něj točit film. No, uvidíme, zábavné béčko by to být mohlo.
Jannnaj
  28. 8. 2012, 13:51
U mě tato kniha nepatří mezi ty, kde člověk musí hltat jednu stránku za druhou, ale určité tajemno kolem děje si uměla udržet až skoro do samého konce. Konec se mi však zdál takový nedotažený, jakoby autor nevěděl, jak dál. Ale námět určitě pěkný, možná jsem trochu víc kritická a "rozmlsaná", protože jsem před tím četla horor od Kinga:) Určitě se pak podívám na filmové zpracování, i filmové provedení může být lepší než kniha. To se mi nedávno potvrdilo u hororu Žena v černém, kde film převálcoval knihu.
Asjadah
  12. 7. 2012, 15:30
Kdyby takhle vypadal každý horrorový příběh, byla bych spokojený člověk. Napětí je dávkované po soustech, a jestli je kniha zpočátku průměrná, s ubývajícími stránkami se stává víc a víc návykovou, takže ke konci jsem od ní už nemohla odtrhnout oči.