Originální název: Čas něhy

ISBN: 978-80-7222-718-1

Víkend (2010) 978-80-7222-718-1 286
Víkend (2007)
Víkend (2005)

Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk?
Petra, hrdinka tohoto románu, je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat - a on si užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne!
Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti.

Elleyne
  7. 5. 2013, 15:17
Klasická "lanczovka" se zamilovanou hrdinkou. Nechybí různé situace jak ze života a myslím, že je dobře, že konec je otevřený.
moonchild
  8. 10. 2013, 12:50
Tahle kniha se Lence Lanczové opravdu povedla.Je to její nejlepší kniha.Líbí se mi příběh záletného Teda a nesmělé Petry.Připomíná mi to mé pubertální období na chalupě kde je podobné prostředí.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:18
Romantická knížka, kterou jsem četla, když jsem byla nemocná. Přečetla jsem ji docela rychle, ale myslím, že jsem na to byla ještě malá, bylo mi asi deset. Nebo ne tak úplně malá, ale myslím, že třeba teď by se mi líbila víc.
Wajny
  2. 9. 2014, 11:08
Mánii Lenka Lanczová jsem měla před pár lety, teď si na tento "typ knížky" přijdu už stará, ale v době mé pubertální éry bych to bez Lanczové nepřežila. Hezká odpočinková kniha, která je ale vlastně skoro o ničem. Čtení bylo příjemné, ubíhalo rychle, některé pasáže byli velmi dobře a trefně popsané, takže jsem se i dost zasmála. Jediné co mi vadilo byl otevřený konec.
Stolid
  25. 1. 2013, 20:33
Ahoj, Petra se pouští do nevyrovnaného boje? Petra vůbec nebojovala, jenom se oblékala pěkně a namlouvala si, že Ted ji miluje, na konci ji možná miloval, ale na začátku... I když knížka je dobrá a námět originální. Ale Lence jsme už odrostla a k jejím knížkám málokdy zabloudím, jsou příliš sladké a mají veselé konce nebo otevřené konce.
Americangirl
  2. 7. 2014, 8:05
Moje nejoblíbenější knížka od Lenky,příběh je naprosto úžasný . Vžívala jsem se do role Petry a prožívala to všechno sní . Miluju takové konce , můžu si domyslet konec.Takhle podobně to bylo i u knížky Pár minut lásky. Čas něhy je pohodová prázdninová knížka , vřele doporučuji.
SimplePlanLuc
  8. 8. 2012, 9:33
Nejkrásnější knížka, kterou jsem kdy četla. Vždy se k ní po čase musím vracet. Otevřený konec vždy vidím na knihách jako výhodu, ale u této jsem si moc přála, aby to mezi Petrem a Tadeášem dopadlo! Zmíňka v další knize Lenky Lanczové mě tedy naprosto dostala :)

---------------------

Patak.1988
  21. 12. 2012, 13:56
Krásná kniha, která mě dostala... Musím se přidat k ostatním, že bych uvítala o Petře a Tedovi konec... Nevíte někdo náhodou, jestli není nějaké pokračování?
lucieturcekova
  12. 8. 2012, 12:53
Nejnejnejlepší knížka !!!! Převálcovala snad všechny od Wilsonové, a to bych nikdy neřekla. Prožívala jsem to, jak kdybych byla hlavní hrdinka (kéž by, haha), a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Škoda za otevřený konec, ráda bych si tam přečetla " a žili spolu šťastně až do smrti" :( :D