Zajatkyní Stalina i Hitlera

Zajatkyní Stalina i Hitlera

Barrister & Principal
ISBN: 978-80-87474-16-7

Barrister & Principal 978-80-87474-16-7 416

Otřesná zpráva o osmi letech strávených ve vězeních. Kniha je příběhem ženy 20. století, která chtěla prožít život ve shodě se svým svědomím. Obě ideologie, komunismus i nacismus, poznala zevnitř a na vlastní kůži. Po zážitku krveprolití první světové války a tváří v tvář následným otřesným sociálním poměrům v Německu se stala komunistkou, přes prvotní nadšení si však uchovala kritickou mysl. To ji předurčilo k tragickému osudu v okamžiku, když se o deset let později uchýlila do moskevského exilu. Jejího manžela Heinze Neumanna, předního člena Komunistické strany Německa, sovětští komunisté záhy uvěznili a poté zastřelili. Margarete Buber-Neumannová byla rovněž zatčena a poslána do gulagu. V roce 1940 ji Sověti vydali nacistickému Německu a až do jara 1945 byla vězněna v koncentračním táboře v Ravensbrücku. (svět v temnotě) (Založil/a: petuushkaaa)

jolly.devil
  24. 2. 2012, 14:26
Pri cteni teto knihy jsem neustale myslela na to,jak je mozne,ze neco takoveho clovek muze vydrzet.Pribeh je velice poutavy a bez zbytecne omacky.Kniha se mi cetla pomaleji nez ostatni,ale asi to je tim,ze je prave bez te "omacky"... :) Jeste dlouho po precteni jsem na ni nekolik dni musela myslet. Mohu jen doporucit.