Nikdy nepřestávej věřit

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

CooBoo - 2012
ISBN: 9788074471032

CooBoo (2012) 9788074471032 180

Basketbal, přátelství, výhry a prohry, nejen sportovní, ale i životní. No a pochopitelně láska. Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Samanta, která odmalička hrála závodně basketbal, ale kvůli vážným problémům s vazy v kotníku musela se sportem skončit. Na začátku příběhu Sam váhá nad cestou, kudy se má dále vydat. Jako náhodnou brigádu a zároveň k ukrácení volného času si našla modeling, kde by měla velkou šanci na profesionální úspěch. Nechce se však vzdát života, jaký vedla mezi pohodovými basketbalistkami. A do toho všeho se přimotá Viky, spoluhráč jejího o rok mladšího bratra, také basketbalista. Svěří se jí s city, které k ní už dlouho chová. Vyjde najevo, že odhodlání našel jenom díky tomu, že za pár měsíců odlétá do Španělska, protože tam přestupuje do úspěšného juniorského extraligového týmu. Samanta i přes nebezpečí vztahu na dálku neodolá jeho kouzlu, a tak se za pár měsíců na letišti loučí jako bláznivě zamilovaný pár, který věří v dobrý konec… Není to ale příliš romantická představa? Autorka této knihy oslavila teprve osmnácté narozeniny. (Založil/a: LeaLea)

LeaLea
  12. 3. 2012, 13:06
Takové proplétání se útrapami života jedné dospívající slečny. Vzhledem k tomu, že autorka není o mnoho starší než samotná hrdinka, se musí nechat, jak dovede čistě vyjádřit svoje myšlenky a udržet celkem zajímavý styl vyprávění. Docela pěkné, nepříliš komplikované. Náctiletým se bude líbit.