Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Černý & modrý

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Černý & modrý
Autor:
Originální název: Black and Blue
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
BB art - 2003
ISBN: 80-7341-159-8
Počet stránek: 446
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2003) 80-7341-159-8 446

Osmá kniha série Inspektor Rebus.

Typické rysy Rankinových úspěšných a čtivých detektivek, jejichž osobitým hrdinou je skotský policista detektiv inspektor John Rebus, se v Černém a modrém projevují ještě výrazněji zejména proto, že Rebus zde souběžně řeší čtyři obtížné kriminální případy za nelehké situace, kdy sám je objektem vnitřního policejního vyšetřování vedeného člověkem, jehož právě obvinil z braní úplatků. Rebusovi komplikuje život také televize. Redaktoři odhalují omyl ve výkonu spravedlnosti a v očích milionů diváků by se Rebus mohl stát zločincem. Jediná chyba tak může mít za následek mučivou a pomalou smrt, nebo - což by bylo mnohem horší - by Rebus mohl přijít o svou práci.
Českého čtenáře jistě také zaujme doba a prostředí, ve kterém se tyto dramatické děje odehrávají: šedesátá a devadesátá léta dvacátého století ve Skotsku. Je zde realisticky a barvitě zachycen život nejen ve třech největších skotských městech, ale i daleko na severu - na řídce obydlených a u nás málo známých Shetlandských ostrovech. Rankinův Rebus musí podniknout obtížnou cestu do končin ještě vzdálenějších - na ropnou plošinu v Severním moři, což nám dává vzácnou příležitost seznámit se s průběhem a důsledky skotského ropného boomu.

Černý & modrý je také jedním ze čtyř Rankinových detektivních příběhů, které úspěšně uvedla na obrazovku britská televize ITV. Patří k Rankinovým detektivním románům oceňovaným jak odbornou kritikou, tak čtenáři v mnoha zemích, zejména ve Velké Británii a v USA. Právě za toto dílo byla autorovi udělena nejvyšší britská cena tohoto žánru - Zlatá dýka. (Založil/a: skjaninka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pend
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 2. 2013, 7:29
Devátá kniha s Johnem Rebusem. Za tento román dostal Rankin nejvyšší britskou cenu žánru - Zlatou dýku.
Rebus řeší souběžně čtyři obtížné kriminální případy za nelehké situace, kdy sám je objektem vnitřního policejního vyšetřování vedeného člověkem, jehož právě obvinil z braní úplatků.
Během vyšetřování musí podniknout cestu na sever - Shetlandy, dokonce i na ropnou plošinu v Severním moři.
Je to hodně komplikovaný román. K dokonalosti mi scházelo pouze dopadení toho nejslavnějšího pachatele. O to víc působí realističtěji.