Ať to zůstane mezi námi

Ať to zůstane mezi námi
Originální název: Que ça reste entre nous
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-622-6

XYZ (2012) 978-80-7388-622-6 344

Vzpomínky francouzského režiséra, herce, dramatika a scenáristy Francise Vebera na zlatou éru francouzské
kinematografie. Francis Veber začínal jako novinář, v šedesátých letech se etabloval jako filmový scenárista,
později i jako režisér. Debutoval v roce 1976 komedií Hračka v hlavní roli s Pierrem Richardem, se kterým
pak natočil další úspěšné filmy jako Kopyto, Otec a otec nebo Uprchlíci. Jeho nejúspěšnějším filmem je
Blbec k večeři, který byl v šesti kategoriích nominován na Césara. (Založil/a: postkf)

Francis Veber Francis Veber

Tosim
  31. 5. 2012, 14:41
Příjemně plynoucí kniha zážitků tvůrce podoby francouzské komediální kinematografie 70.-90.let, jednoho z těch, jenž než zjistili, kde je jejich místo, prošli si martyriem pokusů a omylů. To platí i o knize. Než se čtenář dostane do částí Veberova života, se kterými už je seznámen, může se, jako já, lehce nudit. Jinak překlad Jiřího Žáka (Lidé jsou komedianti, my jsme herci) jde jako vždy k věci, jen je mi divné, proč se na přebalu neobjevilo slovo "autobiografie."