Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (komiks)

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (komiks)
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Grada - 2010
ISBN: 978-80-247-3692-1

Grada (2010) 978-80-247-3692-1 72

Nejznámější román Roberta Louise Stevensona v oblíbeném komiksovém provedení je určen všem milovníkům tajemných a dobrodružných příběhů. Henry Jekyll, smělý vizionář, věří, že dokáže své vědecké schopnosti využít k rozdělení člověka do dvou různých osob - jedné zcela dobré a druhé naprosto zkažené. Snaží se namíchat lektvar, který by zničil podstatu toho, co z člověka dělá lidskou bytost. Podaří se mu to sice, ale jen částečně. Namísto toho, aby oddělil špatnou část od dobré, Jekyll osvobodí právě své horší já. To, co doktorovi původně připadá jako úspěch, se postupně stává jeho noční můrou, protože nad bolestnou přeměnou ztrácí kontrolu. Jeho přátelé pozorují, jak chřadne, a obávají se nejhoršího... Dokáže doktor Jekyll napravit, co způsobil, nebo je jeho proměna trvalá? (Založil/a: CrazyBubu)

Tiwala
  9. 1. 2013, 20:43
Není to špatné, ale není to také nic světoborného. Očekávala jsem propracovanější popis Jekyllových pocitů při proměnách v Hyda a výsledné neschopnosti se vrátit do vlastní podoby.
ilon-a
  18. 3. 2013, 7:52
Ne. Prostě zpracování tohohle (jinak zajímavého) příběhu mě prostě nebaví. Po přečtení knihy jsem objevila komixovou verzi a myslela sem si, že mě to třeba víc ohromí, zaujme, bude to s těma obrázkama lepší nebo tak, ale nestalo se... Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda se mi prostě nelíbí, jak v knižní verzi, tak ani v komixové...