Zámek Pemberley

Zámek Pemberley
Originální název: Pemberley

Argo - 1995

Argo (1995)

Je všeobecně uznávanou pravdou, že každý ženatý a zámožný muž musí nutně toužit po synovi a dědici...

Těmito slovy uvádí Emma Tennantová pokračování novely Jane Austenové Pýcha a předsudek, kterou její autorka měla ze svých knih nejraději - stejně jako Elizabeth Bennetová byla její nejmilejší hrdinkou.

Pemberley je nádherné derbyshirské sídlo pana Darcyho, a je to právě zde, kde on a jeho choť Elizabeth hostí o Vánocích své příbuzné - Bennetovy, Bingleyovy a lady Catherine de Bourghovou.
Elizabeth a Darcy jsou již rok svoji, ale Elizabeth stále necítí žádné příznaky, že by dědic Pemberley byl na cestě. Darcyho pýcha a Líziny předsudky znovu ožívají, tentokrát žárlivými řečmi Caroliny Bingleyové. (Založil/a: Michy6)

Emma Tennant Emma Tennant

Irene
  11. 5. 2012, 8:14
Podle mě to je opravdu slabé dílko. Nemám nic proti pokračováním, počítám s tím, že nedosáhnou kvality originálu (ikdyž někdy jsem mile překvapená), ale toto... opravdu bída.