Knihkupec, který se přestal koupat

Knihkupec, který se přestal koupat Originální název: Bokhandlaren som slutade bada
Poprvé vydáno celosvětově: 1937

Práce - 1978

Práce (1978)

Tragikomický román o knihkupci Jakubovi, do jehož staromládeneckého života zasáhne nežádoucím způsobem láska. Autor s kritickým ostnem líčí zlozvyky, pomluvy a předsudky maloměstského života.

Osamělý, stárnoucí knihkupec prožije krátkou a vášnivou lásku, na kterou tragicky doplatí ztrátou své největší životní radosti - členstvím v Klubu koupačů. Autorův jiskřivý a soucitný humor činí z této knihy vpravdě lidskou četbu. (Založil/a: milanr)

Fritiof Nilsson Piraten Fritiof Nilsson Piraten
*04.12.1895 - †31.1.1972

soniaf
  2. 6. 2015, 23:10
" Autorův jiskřivý a soucitný humor činí z této knihy vpravdě lidskou četbu. " Žádný humor jsem v knize neobjevila, naopak jen velmi smutný příběh jednoho hodného a citlivého muže, který až moc věřil lidem a byl až moc hodný. I přes pomalejší začátek příběhu mne kniha velmi bavila. Po slohové stránce jsem docela ocenila hezké lyrické pasáže o přírodě v takovém tom tradičním stylu, s jakým se už dnes knihy nepíšou.