Originální název: Sin City Vol. 1: The Hard Goodbye

ISBN: 978-80-86839-81-3

Comics Centrum (2014) 978-80-86839-81-3 208
Comics Centrum (2005) 80-86839-04-4 208
Crew (1999)

Sin City je právem kult. Patří k tomu nejlepšímu, co kdy v comicsu vzniklo. Geniální atmosféra, geniální scénář, geniální kresba. Geniální kombinace atmosféry, scénáře a kresby. Geniální Frank Miller.
Jmenuje se Marv a právě potkal tu nejkrásnější ženskou ve svým životě. Voní andělskou vůní a říká, že je Goldie. Darovala mu tu nejkrásnější noc v jeho životě a ráno vedle něj ležela mrtvá. Zavražděná! Žádnej správnej chlap, hodnej toho jména, to nemůže nechat jen tak. A Marv je správnej chlap. Proto se po hlavě vrhá do nebezpečného pátrání, které ho bude stát klid a možná i život. Protože Městu hříchu je i Městem bez slitování. (Založil/a: jamalka)

antoniana
  17. 12. 2014, 8:46
Trošku mě mrzí, že jsem viděla film jako první (překvapilo mě, že se komiksu drží jak klíště). Příběh je skvělý, kresby ještě lepší, Miller má zajímavý, zkratkovitý ale ne plochý styl kresby.