Hlupák Gimpl a jiné povídky

Poprvé vydáno celosvětově: 1957

Argo - 2011
ISBN: 9788025704974

Argo (2011) 9788025704974 156

Povídky slavného amerického prozaika polsko-židovského původu, držitele Nobelovy ceny za literaturu, netřeba českému čtenáři představovat. Po epochálním výboru Stará láska, pořízeném a přeloženém Antonínem Přidalem pro nakladatelství Odeon, vydává nakladatelství Argo vedle autorových románů i všechny jeho povídky, tak jak vyšly v jednotlivých sbírkách v Americe.
Sbírka Hlupák Gimpl obsahuje jednak tři povídky z odeonského výboru a potom sedm dalších, nově přeložených, v nichž král vypravěčů, byť už dvacet let na věčnosti, nadále předvádí své umění a hlubokou empatii s životy i těch nejprostších smolařů a znovu nás přesvědčuje o tom, že každý lidský život a zkušenost, byť by se zdály na první pohled ubohé, mají svůj hluboký, jedinečný význam. (Založil/a: lord.vader)

chroust123
  30. 8. 2015, 10:41
Nepřipravený čtenář, jako jsem byl já si musí zvyknout na židovskou atmosféru útrap, úmrtí a náboženského života. Povídky jsou kratší a čtou se lehce, avšak to jak jsou někdy postavy ovládány nadpozemskými silami mě iritovalo a bránilo mi to vžít se do postav a příběhu. Když si chcete přečíst něco jiného a odpočinkového je to ideální kniha, ale celkově mě nenadchla.