Marilyn a já

Marilyn a já

Volvox Globator - 2000
ISBN: 80-7207-366-4

Volvox Globator (2000) 80-7207-366-4 88

Po idealistických šedesátých a částečně i sedmdesátých letech, kdy Amerikou cloumaly láska a pozitivní vibrace, se kyvadlo vychýlilo opačným směrem a deziluze následující po vystřízlivění byla značná. V té době se na literární scéně objevila jména jako Tama Janowitzová, Bret Easton, David Leavitt – anebo Jay McInerney. Po románech Ransom a Zářivá světla velkoměsta přichází nakl. VOLVOX GLOBATOR na knižní trh se souborem sedmi půvabných, krátkých próz, které čtenáře zaujmou především kromobyčejnou pestrostí a neuvěřitelnou lehkostí, s jakou byly napsány. A to nezávisle na šíři volených prostředí, ve kterých se jednotlivé minipříběhy odehrávají, psychiatrickou léčebnou počínaje a Kubou konče.

[Zdroj: www.volvox.cz] (Založil/a: Bonolennes)

Jay McInerney Jay McInerney
*13.1.1955

Bonolennes
  18. 3. 2012, 13:20
„Věřil jsem, že ubohost a hnus mě vynesou k výšinám vědomí, že k početí krásy je třeba vyspat se s ošklivostí. V té posteli už jsem několik let. Ke zbouchnutí zatím nedošlo. – Myslíte si, že žijete tajným a dočasným životem, v podzemí, ve tmě. Nepředstavujete si, že někdo pojede ulicí, nebo vejde do dveří, anebo nahlédne oknem – někdo, kdo vám odhalí, jaký jste, jenže ne jaký si přejete být v nějaké úchvatné budoucí proměně, ale jaký jste právě v tom okamžiku. Ať v té chvíli děláte cokoli, budete muset přestat a říct: ‚Ano, to jsem já.‘“