Originální název: Lásky a nálezy

Víkend - 2011
ISBN: 978-80-7222-738-9

Víkend (2011) 978-80-7222-738-9 285
Víkend (2004)

Na všech koncích jsou hezké právě začátky něčeho dalšího. Úspěšně odmaturovat znamená konec jedné důležité etapy, mít v kapse přijetí na vysokou školu pak začátek etapy nové, ještě důležitější.
Ovšem začátky bývají nejtěžší a přináší spoustu změn. Sympatická blondýnka Alice se tak jako mnozí další přestěhuje z malé vesnice do velkoměsta, kde nikoho nezná, zvyknout si na spolubydlící na koleji i zcela odlišný systém výuky, vpravit se do života vysokoškolačky a hlavně se naučit spoléhat sama na sebe.
Stará přátelství prochází krizemi, vznikají však přátelství nová a seznam ztrát, nálezů a především lásek se utěšeně rozrůstá, zvláště když kluků s hnědýma očima, Alčiných favoritů, je všude dost a dost...

chrispe
  23. 8. 2016, 20:02
Lenka Lanczová se přesunula do vysokoškolského prostředí - i když na začátky - a docela jí to jde :-) člověk by se skoro na VŠ vrátil. Já se vším tím poznáváním hlavní hrdinky dost bavila, i když v reálu tyhle časy tak milý nejsou a spíš se na ně s úsměvem vzpomíná. Za mě dobrý.
Luci-ye
  25. 10. 2016, 10:07
Musím říct, že tahle knížka se mi taky dost líbila - a to hlavně proto, že jsem hltala jakékoli zmínky o prostředí studia bohemistiky na FF UK v Praze. :-) Úplně jsem si představovala, že tam taky jednou budu studovat, hehe. Byly mi sympatické ty holky, Alice a kámoška Johana, pak ten milostnej trojúhelník se Štěpánem - no dobře, klasika; Adam učitel.. 4*
Wajny
  2. 12. 2015, 16:47
Tahle knížka se mi od paní Lanczové opravdu hodně líbila - bylo to něco trochu jiného. Věk Alice je vyšší, takže se nejedná o "puberťačku", konec, který není tak pohádkový a kamarád, který vás podrží (hrozně jsem jim fandila :-)) 5*
lennyd
  2. 1. 2013, 7:00
Lásky a nálezy se mi docela líbily (chvilku jsem uvažoval že si také začnu psát takový deníček) - ale hlavně z toho důvodu, že mi hodně moc připomínaly moje začátky na vysokoškolských kolejí (samozřejmě, viděno z pohledu opačného pohlaví, nicméně stejné problémy a tak). Navíc Alice působila jako velmi sympatická dievčina, a její štěstí jsem jí fakt přál (i když jak to dopadne bylo tak nějak jasné už od polovičky)..
Martas006
  19. 6. 2016, 17:33
Krásně napsaná knížka, měla jsem ji přečtenou za 4 dny. Lenku Lanczovou si občas ráda přečtu i teď, i když její knihy jsou spíše pro dospívající.
Americangirl
  10. 4. 2014, 17:46
Musím říct , že jedna z mích oblíbených knížek od Lanczové nedávno jsem dočetla .Moc nadějí jsem tomu nedávala , ale mile mě překvapila .Konec byl nečekaný,přesně jako v životě.
Adris
  15. 8. 2013, 10:16
Jedna z těch lepších. Velmi poučná pro začínající vysokoškolačky a velmi příjemná. Skončila přesně tak, jak by to v reálném životě určitě skončilo taky:)