Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Feynmanova duha

83%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Feynmanova duha

Podtitul: hledání krásy ve fyzice a v životě


Originální název: Feynman’s Rainbow: A Search for Beauty in Physics and in Life
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-867-1
Počet stránek: 170
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2007) 978-80-7203-867-1 170

Známý popularizátor vědy a spolupracovník Stephena Hawkinga Leonard Mlodinow přichází na počátku 80. let 20. století jako začínající vědecký pracovník na Caltech - Kalifornský technologický institut. Mezi věděckou elitou si není jistý svou pozicí, neví, který obor je pro něj tím nejlepším. Chce všem i sobě ukázat, že jeho dosavadní skvělé výsledky nebyly jen pouhou shodou náhod - v takovémto okamžiku se setkává s Richardem Feynmanem, nositelem Nobelovy ceny za fyziku a živoucí legendou. Feynman, který byl již v pokročilém stádiu smrtelné nemoci, neváhal mladému muži poskytnou jednoduché rady, jak se šťastně protloukat životem i přes nepřízeň osudu.

Mlodinow společně s Feynmanem rozebírá nejen problematiku přírodních věd, ale i potřebu kreativity, lásku k matematice, lidské štěstí, Boha, umění, ambice. Kniha ve formě vyprávění a přátelských rozhovorů tak představuje čtenářům tvůrce velkých fyzikálních teorií jako běžné smrtelníky se všemi jejich drobnými zlozvyky. (Založil/a: Ailees)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ailees
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 2. 2012, 19:41
Zajímavý náhled na velké osobnosti fyziky, ale i vědy obecně. Richard Feynman byl však nejen jednou z největších vědeckých osobností moderní doby, ale i člověkem s velkým srdcem, jak tato kniha dokazuje. Jeho přehled v humanitních i přírodních oborech byl jednoduše obrovský a jeho názory na život by kterýkoliv člověk mohl lehce přijmout za vlastní. Už pro Feynmanův optimistický pohled na svět stojí za to si tuto knihu přečíst!
mostly
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 1. 2016, 15:45
tato knížka bylo moje první setkání s Feynmanem... Po jejím přečtení musím říct, že jsem si zamilovala postavu tohoto fyzika, který miloval duhu, protože je krásná, obdivoval vše ZAjíMAvé a jediné, čeho se bál, bylo to, že ho nemoc porazí dřív, než dospěje jeho dcera. Krásný a neobyčejný pohled do života jednoho fyzikálního velikána :-)