Velká ryba

Originální název: Catching the Big Fisch

Dokořán - 2007
ISBN: 978-80-7363-139-0

Dokořán (2007) 978-80-7363-139-0 160

Kultovní režisér David Lynch se na pozadí své filmografie vyrovnává s tím, co do jeho života vnesly zkušenosti s transcendentální meditací. Třiatřicet let meditační praxe a intenzivní zájem o duchovní hodnoty vůbec se zde opírá o množství snímků, které patří do zlatého fondu světové kinematografie. Způsob, jakým Lynchovy filmy vznikaly, jejich inspirační zdroje i rodinné okolnosti, které se často nevědomky promítly do příběhů – to vše Lynch podává v množství krátkých úderných kapitol. Prostým a nenáročným jazykem odkrývá svým čtenářům cesty, kterými loví své myšlenky (ryby) v nekonečném oceánu (vědomí). (Založil/a: Sfinkter)

David Lynch David Lynch
*20.01.1946

nevermore
  29. 7. 2015, 22:14
Kniha Velká ryba, která je především o meditaci vážně není pro každého. Vy, strýcové, co byste ji hodili pod štítek ezo, by ste byli vedle jak ta jedle. Tady to není motivačně sebezdokonalující "návod.
Lynch má můj obdiv. Veskrze nechápaný režisér, s úžasnými citem pro šíleno, v této útlé knížce popisuje, co pro něj znamená meditace a spíše popisuje, co přináší jemu. Mně četba přiměla opět zintenzivnit své duchovní úsilí o meditace a praktikovat je znovu alespoň dvakrát denně. Musím ovšem říct, že zrovna na Lynche mi meditace napsují. O to však více mě to celé překvapilo a potěšilo.
agent_R.M.
  9. 10. 2015, 23:24
ačkoliv je knížka především o Lynchově pohledu,praxi a doporučení k transcendentální meditaci, tak tam jsou i některé zajímavé názory a filozofické náhledy....vcelku stojí za přečtení pro jedince, kteří se zabývají buď meditaci anebo pro ty co je zajímá s čím přijde Lynch tentokrát (patřím k těm druhým :D )