Lea

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0109-0

Plus (2012) 978-80-259-0109-0 240

Nočním vlakem do Lisabonu nadchnul Pascal Mercier miliony čtenářů po celém světě. Teď vypráví příběh Ley, mladé dívky, která po smrti matky uzavřela do sebe před celým světem, a teprve zvuk houslí ji navrátí zpět do života. Ukáže se, že má neobyčejné muzikální nadání, okamžitě začne doufat v hvězdnou kariéru houslistky a netrvá to dlouho a publikum jí leží u nohou. Její otec pro ni sice chce to nejlepší, ovšem je to právě on, kdo dokoná její neštěstí... (Založil/a: al-ma)

Pascal Mercier Pascal Mercier
*23.06.1944

badatel
  7. 1. 2014, 21:15
Přečíst Leu ihned po Nočním vlaku do Lisabonu byla asi chyba. Vyjdou tak na světlo některá opakování, vycházející možná z autorovy obliby modré barvy nebo fotografování důležitých míst, stejně jako výskyt pozorného posluchače. Přesto je Lea dobrá knížka, podle mne z těchto dvou knih malinko chudší, ale - Nočním vlakem si Mercier sám dal laťku hodně vysoko.
karkulin1982
  27. 5. 2014, 12:13
Noční vlak v Lisabonu mě naprosto nadchnul, tak jsem musela přečíst i tuto knihu. Líbila se mi rozhodně míň, přišla mi v mnohých pasážích hodně zdlouhavá a podle obálky jsem očekávala, že mě kniha víc vtáhne do děje.
aubergine
  6. 4. 2014, 18:00
Nečetla jsem Noční vlak do Lisabonu, takže nemůžu porovnat obě knihy mezi sebou. Není to kniha, na kterou budu vzpomínat po letech, nějak jsem se do toho dramatu nedokázala vcítit a proto jen tři hvězdičky.
lejka
  28. 10. 2013, 0:40
Kniha mě zaujala především názvem. Kolikrát s takovým jménem narazíte na stejnojmennou knihu, že ano.. No ale to bylo tak vše. Něco tomu chybělo, do čtení jsem se nutila, a po přečtení jsem byla ráda, že to mám za sebou. Přišlo mi to zdlouhavé, neustálé narážky na Lein osud mě spíše popuzovaly, než aby upoutaly..
Jendouch
  10. 12. 2012, 13:29
Komorní, přesto dechberoucí příběh o otci, dceři a houslích, v nádherném překladu Radky Denemarkové.