Stalinovy krávy

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1405-3

Odeon (2012) 978-80-207-1405-3 400

Román populární finské spisovatelky Sofi Oksanen (Očista, Odeon 2010) je originálním a nekompromisním pohledem na poruchy příjmu potravy, bulimii i anorexii zároveň, jejichž hranice je často tak nezřetelné... Mladá Anna vlastně trpí oběma chorobami. Dílo je zároveň sondou do duše člověka, který váhá mezi dvěma nemoceni stejně jako mezi svými dvěma identitami. (Založil/a: al-ma)

Sofi Oksanen Sofi Oksanen
*07.01.1977

svobodka
  1. 2. 2013, 16:34
Kniha jako literární dílo se mi líbila, méně už její obsah. Všichni jsou na sebe nepříjemní, zlí, nakonec i hlavní hrdinka sama k sobě.
teite
  29. 11. 2013, 20:56
Předchozí kniha autorky se mi líbila víc, možná proto, že zde mi byla hlavní hrdinka dost nesympatická a vlastně nebylo, do koho se vžít, což můj čtenářský zážitek dost umenšilo.
jamalka
  27. 10. 2012, 20:28
Exkurze do duše bulimičky na pozadí nedávné komunistické historie Estonska a Finsko-Estonských vztahů. Aneb o hledání ztraceného dětství a domova.
tvidatko
  3. 1. 2015, 1:32
Knížku jsem četla s velkými prodlevami. A taky s přestávkami na jídlo. Knížka je napsána dobře, donutí vás klidně v jednu chvíli uvěřit, že chleba je největší lahůdka světa a taky rozumíte psychopatickému jednání Anniny matky, protože vám Sofi krásně vypíše důležité milníky nejen v životě svém, ale také v životě své matky.
Proč tedy jen tři hvězdy. Knížku jsem musela číst s velkými prodlevami právě proto, že se neustále opakovalo to samé téma. Jak v minulosti, tak v "současnosti". Za mě mohla být knížka klidně tak o půlku užší, jelikož číst během jednoho dne po desáté o přejídacích seancích mě nudilo. Odložila jsem tedy knížku a po pár dnech až týdnech mi zase přišla skvělá (dokud jsem se tedy opět nezačala nudit).