Bílá puma

Bílá puma Originální název: The White Puma
Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Reader’s Digest Výběr - 1999

Reader’s Digest Výběr (1999)

Kniha nebyla samostatně vydána, proto není uvedeno ISBN a počet stran, je součástí knihy: Nejlepší světové čtení - Ikona, Bílá puma, Advokát chudých, Zápisník jedné lásky

V horách západní Kanady se narodí vzácný exemplář pumy, sameček se srstí bílou jako sníh. Už jako mládě je odvážný, vynalézavý a má chuť se učit. Prozkoumává okolí, plíží se za veverkami a kočkuje se se svými sestřičkami. A když dospěje, musí využít všech nabytých dovedností - ba ještě víc - k tomu, aby přežil. Uprostřed krásné divočiny totiž číhají mnohá nebezpečí, včetně dvojice lidí, která se ho snaží dostat za každou cenu. (Založil/a: Simferopol)

Ronald Douglas Lawrence Ronald Douglas Lawrence
*12.09.1921 - †27. 11. 2003

lensha95
  8. 3. 2012, 18:54
Zajímavá kniha, dovíte se něco z života pum, jejich nekonečného stěhování. A zároveň můžete sledovat krutost lovců honících se za trofejí. Na druhou stranu nám kniha ukazuje, že ne všichni lidé jsou zlí.
MMacicekk
  7. 2. 2016, 12:58
Je vidět, že autor zasvětil pumám část svého života. Hodně se mi líbilo vyprávění z pohledu pumy. Konec je moc pohádkový, ale kéž by se to stávalo i ve skutečném životě.