Taromancie

Poprvé vydáno celosvětově: 1977

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1988
ISBN: 25-029-88

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1988) 25-029-88 384

Sci-fi o fantastickém městě budoucnosti, v němž všeovládající moc zneužívá vědy a techniky k znásilnění osobnosti a duchovní svobody člověka.
V této technokratické civilizaci, rozvinuté do absurdních poloh, se odehrává milostný příběh dcery diktátora a humanoida - produktu umělé líhně a strojové výchovy. Částečnými partnery této dvojice jsou skupiny přistěhovalců ze zbytků USA a Japonska, kteří bez občanských práv pracují v Taromancii. Vytvářejí podzemní hnutí odporu, velice rozrůzněné názorově, nicméně směřující k rozrušení dokonalosti Taromancie. Kniha varuje před technikratickými iluzemi o pokroku lidstva, varuje před video přístroji a primitivní hudbou, v nichž autor vidí prostředky uvěznění těla i ducha. (Založil/a: HD_Helper)

HELLBOY-DB
  13. 1. 2014, 20:59
Forma textu, kterou je tento příběh napsán, má hlavní podíl na tom, že tato kniha je téměř nečitelná. I když jsem se nakonec prokousal až nakonec (nenechávám nedočtené knihy), tak jsem se ani jednou nedokázal v příběhu začíst, pro mě tedy ztráta času a ===0%.
Týpa
  8. 11. 2016, 19:30
Kniha nic moc.Rozvláčné vyprávění a popisy způsobily,že jsem přeskakoval listy a nedokázal jsem se zabrat do čtení.Nepředpokládám,že se k ní ještě někdy vrátím.