Velká kniha příběhů pro XXI. století

Velká kniha příběhů pro XXI. století Originální název: Stories All-New Tales
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-259-0097-0

Albatros (2012) 978-80-259-0097-0 444

Pro Velkou knihu příběhů spojili své síly hvězda žánru fantasy Neil Gaiman a originální a zkušený antologista Al Sarrantonio.
Vznikla tak jedna z nejambicióznějších antologií počátku 21. století se 27 příběhy. Soupis autorů obsažených v této knize je
více než působivý, od hvězd současného anglosaského mainstreamu, jako jsou Roddy Doyle, Joyce Carol Oatesová, Chuck
Palahniuk, Jodi Picoultová a Stuart O’Nan, až k stálicím literárního hororu a fantasy Dianě Wynne Jonesové, Richardu Adamsovi či Joe R. Lansdaleovi. Samozřejmě nechybí ani povídka od samotného Neila Gaimana. Pro kohokoli, kdo je zvědavý, kam se posouvají hranice fantazie v současné literatuře a kam vůbec směřuje anglosaská povídková tvorba posledních let, je antologie příjemným překvapením i jedinečným čtenářským dobrodružstvím. (Založil/a: togaf)

togaf
  27. 11. 2013, 15:19
Povídky od autorů, na které jsem se těšila nejvíc (Gaiman, Palahniuk) jsou paradoxně nejslabší. Ale zase mě mile překvapili pro mě neznámí spisovatelé, takže nakonec jsem spokojená.