Originální název: Znamení Blíženců

ISBN: 80-7222-342-9

Víkend (2011) 80-7222-342-9 214
Víkend (2004)
Erika (1994)

Na knihu navazuje Panna nebo Blíženec a Zadáno pro Blížence.

Hlavní hrdinka, dospívající Eva, nemá valné mínění ani o svém zevnějšku, ani o svých vlastnostech. Během jednoho léta se ale vše změní. V prostředí prázdninového tábora potká první lásku, osmnáctiletého gymnazistu Dicka, a ze zamindrákované, rozpačité a nevyzrálé Evy jako zázrakem stává sebevědomá dívka.

MiriamBlahova
  8. 2. 2016, 8:30
Celá trilogie byla povedená. Tak jako díly "s Radkou" mě bavilo na těchto knihách to, že mají pokračování. Člověk tím pádem po přečtené knize neměl pocit, že se s příběhem loučí, ale může se těšit na další dobrodružství Evy a Dicka. Čteno v 15 letech s lehkou naivitou, ale tahle četba k tomuhle období prostě patří...
Wajny
  29. 10. 2014, 17:41
Další vyvedená kniha paní Lanczové - děj je zajímavý a opravdu vás vtáhne do sebe, což je skoro u všech knížek od Lanczové. Líbí se mi, jak je krásně popsaná "víla", která opravdu působí tak čistě a nevině, David představuje bezvadného kluka, který je hodně chytrý a vnímavý. První díl se mi z celé trilogie líbil nejvíce, protože to vzájemné oťukávání bylo bezvadné :-) 5*
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 9:47
L.L. jsem hltala ve třinácti, v osmnácti a mám v plánu si pro ní do knihovny skočit i teď, po třicítce. Tohle byla asi moje první Lanczovka a byla jsem docela ráda, že měla pokračování, že jsem se s hrdiny nemusela loučit tak brzy. Sice mi tam tenkrát vadilo to dítě, které to celé jakoby zabrzdilo a celkově ten náhlý přechod do dospělosti, ale co, takový je život :)
Wendulka
  31. 3. 2011, 18:53
Jedna z mých nejoblíbenějších knih, stejně jako její pokračování. Byla jsem stejně jako Eva zamilovaná do vedoucího, vlastně jsem prožívala to stejné, co ona... Lenka Lanczová píše opravdu skvěle.
Zuzzka
  2. 2. 2011, 12:58
V mých mladších letech byla pro mě tato kniha velmi významná, neboť jsem se stejně jako Eva zamilovala do hlavního hrdiny Dicka. Paní Lanczové se nedá upřít, že dokáže opravdu skvěle vykreslit charaktery postav a vtáhnout do děje takovou silou, že je až těžké se z něj dostat :D