Láska a sexualita v trvalém vztahu

Láska a sexualita v trvalém vztahu
Originální název: S´aimer longtemps, l´homme et la femme peuvent-ils vivre ensemble?
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-523-3

Portál (2009) 978-80-7367-523-3 164

Z francouzského originálu přeložila Kateřina Bodnárová.

Rozdíly mezi mužem a ženou mohou být příčinou neshod, měly by se však stát zdrojem inspirace k vzájemnému porozumění a zkvalitnění společného života. Autor se zaměřuje na odlišnosti ve vidění světa a v prožívání vzájemného vztahu u muže a ženy, ať už se to týká duševní, emocionální nebo stejně významné fyzické stránky. Jeho cílem je usnadnit vzájemné poznání, pochopení chování partnera a tím snížit počet nedorozumění, konfliktů a případně i rozvodů.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: jatox)

jatox
  7. 3. 2012, 21:05
Je to víc o sexu, než o lásce a vztazích, k mýmu zklamání. Autor vlastně neřeší problém opravdu upadající lásky nebo přitažlivosti, ale spíš to, že většinou ve vztahu "nějaká" láska je (jenže jaká, žejo), ale je problém v sexu a nepochopení druhýho pohlaví.

Podle mě je docela znát, že tu knihu napsal muž. Nemůžu se ubránit pocitu, že říct, že muži vyjadřujou lásku sexem, se mi zdá trochu krátkozraký. Nebo mám štěstí, že znám samý chlapy, který maj v sobě velkou část "anima"?

Jako plus vnímám čtivost a srozumitelnost.
Hodně mi vadilo, když častokrát autor celkem dobře vylíčil problém, jeho důsledky, v další podkapitole napsal nadpis, co teda s tím, a v textu napsal že "existují různé techniky, jak toho dosáhnout", nebo tam zopakoval víceméně to, proč je to problém. A řešení nikde, popř. zajděte za sexuologem/psychologem. Takže kromě pár rozdílů mezi chlapama a ženskejma, který se mi někdy i zdaj docela přehnaný, a pár úvah o srovnání lidí se zvířectvem, jsem se toho nedozvěděla moc novýho.

Každopádně určitě není na škodu si uvědomit diametrální biologický rozdíly mezi pohlavíma. I když mi pořád nedochází, co je na těch hroznejch rozdílech, který jdou zpravidla proti sobě, výhodnýho.
Nicméně, nic moc novýho sem se bohužel nedozvěděla.
marek27
  22. 7. 2015, 9:24
Asi nejslabší z knih o vztazích, které jsem četl. Zvláštní je už to, že o trvalém vztahu píše několikrát rozvedený autor. Těch pár opakujících se myšlenek se dalo vtěsnat do jednoho článku v lifestylovém časopisu.