Zóna smrti

Originální název: Kill zone

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1267-0

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1267-0 382

Vojáci SAS vědí, že pokud bojují proti Tálibánu, stojí proti skutečně těžkému protivníkovi. Tálibánci jsou tvrdí, krutí a lstiví. A pokud vojáci SAS vstupují na území, které má Tálibán pod kontrolou, vědí, s čím mohou počítat V provincii Helmand jsou na bojišti ztraceny tři ruční protiletadlové zbraně Stinger. Síly Koalice se snaží je získat zpátky. Zkušený voják SAS Jack Harker, velitel osmičlenného týmu má ve stejné době za úkol se svými muži zaútočit na tajnou laboratoř Tálibánu. Harker má pochybnosti o skutečném účelu operace. Další vývoj událostí jeho podezření potvrdí. Ve stejné době se v Belfastu elitní policistka Siobhan Byrne snaží odhalit síť distribuce drog, organizovanou bývalým pohlavárem IRA. Sama však přesně neví, zda je její motivace profesionální nebo osobní. Ani Jack, ani Siobhan nemají tušení, jak jejich práce spolu úzce souvisí. Neví, co všechno je v sázce. Při návštěvě prezidenta Spojených států v Londýně je odhalen závažný teroristický útok. (Založil/a: al-ma)