O socialismu s láskou

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Noxi - 2011
ISBN: 978-80-8111-064-1

Noxi (2011) 978-80-8111-064-1 328

Kniha O socialismu s láskou zahrnuje autorův pohled na 50. a 60. léta, která jako dospívající mladík částečně prožil v Praze. Vyprávění sice není uspořádáno podle dějepisných pravidel, ale určité fanfaronství faktů je úžasné. Ocitneme se přímo ve víru událostí, potkáváme typické postavy a postavičky našich mikrodějin, navštěvujeme staré pražské hospůdky, chodíme po Starém Městě, plaveme i bruslíme po Vltavě, hrajeme stolní fotbal, zažíváme rozhlasová nedělní rána, sovětské filmy, vzpomínáme na Karla Vlacha i na Kučerovce.
Autor čtenáře zasvěceně provází po žebříku originálních vzpomínek, plném informací, dokumentárních, dobových i osobních a rodinných fotografií, novinových výstřižků, popisů a kratičkých úryvků vyprávění účastníků doby až k vrcholně absurdním osobním zážitkům. (Založil/a: hermi211)

Juraj Šebo Juraj Šebo

MadlaBo
  25. 3. 2013, 20:38
Prožila jsem osobně 50.,60.,70.,80. léta socialismu. Těšila jsem se, že si při čtení
knihy p. Šeba připomenu tuto dobu - události, osobnosti, kulturu, sport, domácí i
mezinárodní politiku, budování průmyslu, zemědělství, prostě vše, co tvořilo ducha
socialismu. Vím, že se do jedné knihy nemůže vejít všechno, ale postrádám hlavně
úspěchy v kosmu, ve sportu, v zahraničním obchodě, i slavné a překrásné spartakiády,
přátelství mezi socialistickými zeměmi a ostatními národy, péče o lidi, apod. Byl to asi
záměr autora, proto i ty invektivy, snad za to, že byl vězněn jeho otec za špionáž.
Kde je tedy ta "láska"?