Cyklistickým peklem

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Cykloknihy - 2006
ISBN: 80-903677-3-9

Cykloknihy (2006) 80-903677-3-9 232

Kniha přibližuje tři autorem absolvované závody, každý uskutečněný v naprosto odlišných podmínkách. Jeden ve spalujících vedrech, další v nesnesitelných mrazech, třetí v nepředstavitelných kopcích. Závody jsou téměř transkontinentální a jakákoli plánovaná podpora je na trase zakázána. Účastník musí přežít jen s věcmi, které si zvolí a veze s sebou. Kromě přežití se ale musí dostat do cíle co nejrychleji. Kniha není zaměřena pouze na závody samotné, ale i na psychiku účastníků ve vyhrocených situacích. O ty není v čase, kdy jste odkázáni jen sami na sebe, nouze. Autor si všímá i zvláštního druhu lidí provozujících tyto závody o přežití, dále divokého prostředí, kde se závody odehrávají, i místních lidí, žijících pro nás neuvěřitelným, stále ještě přírodním životem.
První část knihy doprovází exkluzivní fotografie fotoreportérky Markéty Navrátilové. (Založil/a: styeer)

Jan Kopka Jan Kopka
*02.09.1963