Nenuťte uživatele přemýšlet!

Nenuťte uživatele přemýšlet!
Originální název: Don't Make Me Think!
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Computer Press - 2010
ISBN: 9788025129234

Computer Press (2010) 9788025129234 165

Aneb Praktický průvodce testováním a opravou chyb použitelnosti webu

Dnes už není žádným tajemstvím, že testování použitelnosti může testovaný produkt dramaticky vylepšit. Nemusí však být drahou záležitostí, kterou si mohou dovolit jen ty největší společnosti. Steve Krug předvádí, že testování použitelnosti zvládnete vy sami, a to s minimálními náklady.

Praktický průvodce k bestselleru Webdesign: Nenuťte uživatele přemýšlet! Doplňuje původní knihu o ryze praktické postupy testování a jeho řízení. Ve své další knize vás Steve Krug krok za krokem provede všemi fázemi vlastního testování a opravou chyb použitelnosti vašeho webu, webové aplikace či jiného produktu.

Pomocí praktických rad, množství ilustrací a za přispění svého osobitého humoru Steve například vysvětluje, jak:
- Otestovat jakýkoli design – od črty na ubrousku až po plně funkční web

- Soustředit se na snahu nalézt ty nejdůležitější problémy (protože nikdo nemá čas nebo prostředky, aby je opravil všechny)

- Jen s malým úsilím nalezené problémy správně opravit

Spojením procesu testování a oprav nalezených chyb tato kniha umožní malým týmům testovat co nejdřív a co nejčastěji, čímž zachytí problémy v době, kdy je jejich náprava snadná.

Čtenáři najdou všechny materiály ke knize na adrese http://knihy.cpress.cz/stevekrug O autorovi:
Steve Krug provedl svůj první test použitelnosti před dvaceti lety a při každém provedení dalšího testu se dozví něco nového. Je autorem dvou vydání knihy Webdesign: Nenuťte uživatele přemýšlet! Jeho publikace se ihned staly bestsellery a byly přeloženy do řady světových jazyků. (Založil/a: TrissRc)

Steve Krug Steve Krug

matonnka
  10. 11. 2016, 22:23
Právě jsem dočetla v angličtině. Dobrá knížka o webové použitelnosti, spíše pro začátečníky, možná mírně pokročilé :) 4 hvězdičky dávám jen protože se už na ní projevil "zub času" a je tedy místy lehce neaktuální. Každopádně, Krug napsal i třetí edici (2014), bohužel, i kdyby vyšla už teď tak by byla znovu neaktuální -.- ...
Nosferatu
  26. 2. 2016, 13:56
Užitečná publikace především pro tvůrce obsahu webových stránek a informační architekty. Sama do tvorby webu zatím jen lehce pronikám, ale právě proto jsem zde našla mnoho užitečných rad a informací co (ne)dělat, aby uživatel na stránkách našel to, co hledá a nebyl zmaten. Samotnému uživatelskému testování webu je tam věnována jedna kapitola, která z mého pohledu nejde moc do hloubky, ale spíše poukazuje na důležitost toto testování provádět pokud možno průběžně.