Ještě jeden den s panem Julem

Ještě jeden den s panem Julem Originální název: De buitenkant van meneer Jules
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Eroika - 2011
ISBN: 978-80-87409-11-4

Eroika (2011) 978-80-87409-11-4 96

Netradiční román vlámské autorky vypráví příběh starší manželské dvojice, jejich společného soužití a následně smrti jednoho z manželů.
Hlavní hrdinkou je žena, která jednoho dne vstane, jako každé ráno se vydá za vůní kávy do kuchyně a v tu chvíli zjistí, že se z ní během pár ranních minut stala vdova. Na pohovce, zcela proti svému pravidlu, sedí její muž Jules, tentokrát však nevstane, aby jí nachystal šálek kávy a prostřel k snídani. Alice se po krátké úvaze rozhodne ještě jeden den zachovávat jejich společné soužití, proto nevolá lékaře ani syna a se svým mužem prožije ještě jeden intenzivní den, během kterého se s ním dokáže rozloučit, vyčíst mu dávné křivdy a vyrovnat se s novým pocitem smutku i osamění.
(Zdroj: www.mlp.cz) (Založil/a: zarran)

Diane Broeckhoven Diane Broeckhoven
*04.03.1946

badatel
  26. 5. 2013, 20:56
Tichý a něžný příběh, připomínka toho, že smrt je stále kolem nás. Skvěle napsaná postava Davida.Dávám 100 %.
Raggen
  28. 2. 2015, 18:26
V téhle útlé knížečce se toho skrývá tolik, že je to až k neuvěření. Silný příběh, který vás donutí přemýšlet nad spoustou věcí. Vyprávění je smutné, ale záleží i na úhlu pohledu. Věřím, že to nebylo naposledy, co jsem knihu četla. Čte se sama, takže i méně zdatný čtenář nebude mít žádný problém.
Morgan81
  2. 9. 2014, 9:11
Velmi dobře popsaný tok myšlenek. Jinak samotný námět a vůbec pravděpodobnost, že by to opravdu někdo takhle prožíval a ještě si pustil do bytu dítě v takové situaci, mi přijde dost nepravděpodobné, prostě vymyšlené jen pro ten příběh.. Proto dávám 60%.