Julie

Originální název: Juliet
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Ikar - 2011

Ikar (2011)

Julii Jacobsové se poprvé převrátil život naruby, když zemřela její milovaná teta a odkázala jí - nu téměř nic. Celý majetek připadl Juliině sestře Janice, zatímco ona dostala jen dopis a klíč. Klíč od bezpečnostní schránky v italské bance v srdci Sieny.
Podruhé se Juliin život změní, když v Itálii přichází na stopu věčného příběhu, jehož součástí je i ona sama. Příběhu o Romeovi a Julii. Skutečná Guillieta žila ve 14. století, milovala Romea a jejich neblahým osudem pronásledovaná láska obrátila středověkou Sienu vzhůru nohama. Tragickou historii, zachycenou básníky a mnichy a o století později i samotným Shakespearem, však nelze uzamknout mezi stránky knih.
I po šesti staletích vládne Sieně prastará kletba - Mor na oba vaše rody - a Julie na vlastní kůži pocítí, že ve starobylých hradbách města je nesnadné oddělit minulost od přítomnosti. (Založil/a: Maťulka)

Bloodym
  4. 12. 2013, 17:57
Autorka měla dobrý nápad, který se jí zdařile povedlo převést do knihy. Historická linka příběhu mě bavila víc než ta současná. Ale tak je to se mnou vždy.
Demisha
  22. 2. 2014, 19:10
Nádherná knížka, která člověka doslova zamrazí na místě. Zhltla jsem ji na jeden zátah během dvou dnů. Zajímavé postavy a děj, který se kousek po kousku neustále odvíjel vpřed. Můžu doporučit jako jednu z nejlepších knih! ;)
Nika_D
  18. 9. 2013, 7:01
Krásná knížka, která mě naprosto dostala! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. V knížce se úžasně prolínají dva děje, starý příběh Romea a Julie a pátrání současné Julie po svých předcích. Děj se odehrává v krásném Toskánsku v Itálii, je to knížka plná napětí, vášně, lásky, ale i intrik. Jedna z nejlepších knih, co jsem poslední dobou četla. Mám chuť se rozjet do Itálie a pátrat po stopách Romea a Julie :)