Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Julie

85%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Julie
Autor:
Originální název: Juliet
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání:
Ikar - 2011
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2011)

Julii Jacobsové se poprvé převrátil život naruby, když zemřela její milovaná teta a odkázala jí - nu téměř nic. Celý majetek připadl Juliině sestře Janice, zatímco ona dostala jen dopis a klíč. Klíč od bezpečnostní schránky v italské bance v srdci Sieny.
Podruhé se Juliin život změní, když v Itálii přichází na stopu věčného příběhu, jehož součástí je i ona sama. Příběhu o Romeovi a Julii. Skutečná Guillieta žila ve 14. století, milovala Romea a jejich neblahým osudem pronásledovaná láska obrátila středověkou Sienu vzhůru nohama. Tragickou historii, zachycenou básníky a mnichy a o století později i samotným Shakespearem, však nelze uzamknout mezi stránky knih.
I po šesti staletích vládne Sieně prastará kletba - Mor na oba vaše rody - a Julie na vlastní kůži pocítí, že ve starobylých hradbách města je nesnadné oddělit minulost od přítomnosti. (Založil/a: Maťulka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 12. 2013, 17:57
Autorka měla dobrý nápad, který se jí zdařile povedlo převést do knihy. Historická linka příběhu mě bavila víc než ta současná. Ale tak je to se mnou vždy.
Demisha
80% 80% 80% 80% 80%
  22. 2. 2014, 19:10
Nádherná knížka, která člověka doslova zamrazí na místě. Zhltla jsem ji na jeden zátah během dvou dnů. Zajímavé postavy a děj, který se kousek po kousku neustále odvíjel vpřed. Můžu doporučit jako jednu z nejlepších knih! ;)
Nika_D
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 9. 2013, 7:01
Krásná knížka, která mě naprosto dostala! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. V knížce se úžasně prolínají dva děje, starý příběh Romea a Julie a pátrání současné Julie po svých předcích. Děj se odehrává v krásném Toskánsku v Itálii, je to knížka plná napětí, vášně, lásky, ale i intrik. Jedna z nejlepších knih, co jsem poslední dobou četla. Mám chuť se rozjet do Itálie a pátrat po stopách Romea a Julie :)