A když tě chytím

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Novela bohemica - 2011
ISBN: 978-80-904573-5-5

Novela bohemica (2011) 978-80-904573-5-5 132

V opuštěném drážním domku, o který nikdo nestál, přebývají dva bezdomovci. Mají za sebou třeskuté zimy, které přežili jen s velkým úsilím, i horká léta, během kterých si připadali jako králové. Do bezdomoví odešli dobrovolně, aby unikli systému a jeho pravidlům. Po nevydařené krádeži v supermarketu se ale vše obrací ve zlé. Zdraví přestalo sloužit, jídla je nedostatek a podzimní počasí nevěstí nic dobrého. Rozhodnou se napravit své životy - znovu se pokusí vstoupit do koloběhu, který předtím v touze po svobodě a snaze zapomenout opustili. Hledají naději a současně ji ztrácejí. A když tě chytím je kniha o malých válkách, touze po svobodě, lásce i smrti. (Založil/a: s-reader)

Weetr
  17. 11. 2012, 19:03
Příběh dvou bezdomovců vypadal zprvu nevábně, ale hned v prvních řádcích se člověk začte a jen s úžasem hltá každé slovo ze scenérie jejich životů. Autor umí poutavě vyprávět o jejich způsobu života. Nemohu si pomoct, ale každá knížka, která mě začne ke konci jen trochu nudit (nejčastěji tím, že se vetšinou vše opakuje stále dokola), pro mě ztrácí jakýsi glanc. Přiřadila bych ji do průměru, ale na úrovni.