Farmář Giles z Hamu

Farmář Giles z Hamu Originální název: Farmer Giles of Ham (Sedlák Jiljí z Oujezda)
Poprvé vydáno celosvětově: 1949

Winston Smith - 1992

Winston Smith (1992)

Sedlák Jiljí z Oujezda je typická tolkieonovská postavička – obyčejný chlapík, uvyklý pomalému a pohodlnému životu, nevyhledávající cokoliv mimořádného. Přesto se takřka proti své vůli stane hrdinou – když do kraje, kde žije, zabloudí obr, zažene ho kovář výstřelem z muškety, a sousedé ho oslavují jako svého zachránce. Ta zvěst se donese až ke králi. Dekoruje kováře mečem, s nímž se kovář nakonec musí postavit drakovi. (Založil/a: Tristan Maria)

pratoriax
  29. 7. 2012, 4:59
Chtěl jsem si přečíst něco kratšího, tak jsem si stáhl tudle povídku v elektronické podobě a nezklamalě mě. Je to čtivé a krásně pohádkové.
Aurewen
  16. 2. 2013, 23:50
Tento příběh byl celkem úspěšně v nedávné době namluven hercem Ivanem Trojanem. Najdete jej pod názvem Sedlák Jiljí z Oujezda. Doporučuji sehnat a poslechnout :)