Originální název: Panna nebo Blíženec

ISBN: 80-7222-020-9

Víkend (2010) 80-7222-020-9 224
Víkend (2003)
Víkend (1995)

Předcházející díl se nazývá Znamení Blíženců, na knihu navazuje Zadáno pro Blížence.

Ve volné pokračování románu Znamení Blíženců se opět setkáváme s Evou Veselou, tentokrát už patnáctiletou, jejím sourozenci, rodiči i kamarády. Vztahy s učiteli a především se spolužáky se v deváté třídě velmi vyostří díky pomlouvačným anonymním dopisům, jež "Tajný přítel" nelítostně všem rozesílá. Eva má svých starostí až nad hlavu, tím spíš, že po velkém vyšetřování na ni padne podezření z jejich autorství! Krom toho je tu vzdálený kamarád Dick, blízký, i když tajemný hlas v telefonu, první mejdan, setkání s alkoholem, drogou i smrtí, a také frajer Deri, který Evu originálním způsobem balí...
Román vrcholí velkým prázdninovým trampem na kolech, kde nechybí ani Dick, ani správná prázdninová atmosféra a láska.

Wajny
  29. 10. 2014, 17:48
Druhý díl je trochu jiný než první, Eva mi nepřijde už tak "čistá", ale konečně se stává sebevědomou. Líbí se mi, jak se vyvíjí vztah "víly" a Davida. Deri, který se snaží všemožně Evě nadbíhat, je skvěle popsán a jeho postava se časem mění, což je super. Skvělá knížka pro náctileté a i pro ty starší (což platí u mě) 5*
Nerissa1812
  7. 1. 2010, 22:51
Moc hezká knížka. Přečetla jsem všechny tři díly alespoň čtyřikrát