Noci šelem

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1993
ISBN: 80-205-0385-4

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993) 80-205-0385-4 144

Collardova kniha je výjimečným dokladem nejen literárního talentu, ale bezohledně upřímným obrazem života, postojů a cítění mladých lidí na sklonku osmdesátých a začátku devadesátých let nejen v Paříži a ve Francii, ale v kterékoliv jiné evropské zemi, v němž by nechyběla žádná zkušenost, jak jej žije hrdina knihy, který je sice „na kluky“, dopustí však, aby se do něj zamilovalo sedmnáctileté děvče a předložilo mu nový, romantický projekt života. Ten ho sice láká, nedokáže se však odvrátit od homosexuálních „divokých nocí“ a zabránit, aby se nezamiloval nejdříve do ragbisty Samyho, a pak do arabského mládence Džamila. Nedovede si vybrat ani jednu z cest, které mu předestírá život, jako by věděl, že AIDS mu je zanedlouho odejme všechny i s životem, který mu bylo dopřáno žít. (Založil/a: kusetka)

Cyril Collard Cyril Collard
*19.12.1957 - †5.3.1993

LadysR2
  27. 1. 2013, 13:36
Příběh plný divokých večírků, sexu a téma gayů. Slupnul jsem v šoku z děje za večer. Výborný. A koukám, že prý existuje film. Rád bych viděl :-)
cmuchal
  10. 8. 2016, 17:50
Promiskuita, nezodpovědnost, slabé povahy, AIDS, homosexualita, perverznost. Nepoučení se z chyb, ignorance racionálních úvah. Nechání si srát neustále na hlavu od totálně debilních, ovšem hezkých lidí. Napsáno velmi syrovým stylem, uvěřitelně, ovšem více preferuji autorský styl Jamese Baldwina než Collardův, byť pocity z obou přečtených knih si byly velmi blízké. Po přečtení jsem měl x - krát chuť smýt ze sebe tu "špínu a tuny spermatu", které z románu prýštily!!
Jantar Mantar
  19. 1. 2013, 9:10
Strhující autobiografické drama HIV pozitivního autora, který podle své předlohy natočil neméně strhující film.